Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United

Liga Mistrzów 2019. Ćwierćfinały. Znamy pierwsze drużyny

Maciej Siemiątkowski

Znamy już połowę wszystkich ćwierćfinalistów tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Ten tydzień przyniósł zaskakujące rozstrzygnięcia.

Co to był za tydzień w Lidze Mistrzów. W sumie w czterech wtorkowych i środowych meczach padło 13 bramek. Nie zabrakło zwrotów akcji i zaskakujących rozstrzygnięć. W końcu za burtą są już m.in. obrońca trofeum (Real Madryt) i jeden z półfinalistów ostatniej edycji (AS Roma).

Szczególnie ciekawie zakończyły się środowe rewanże. Z nich zwycięsko wyszły ekipy, które przegrały swoje pierwsze spotkania. Manchester United pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera dokonał w Paryżu remontady i wyeliminował Paris Saint-Germain po golu z rzutu karnego strzelonym w doliczonym czasie gry. Z kolei dogrywka była potrzebna w meczu Porto-Roma. Do ćwierćfinału awansowały smoki, które w dwumeczu wygrały 4:3.

Dzień wcześniej świętowali za to piłkarze Ajaksu Amsterdam i Tottenhamu. Holendrzy odrobili straty z pierwszego meczu i na Estadio Santiago Bernabeu zdemolowali Real Madryt 4:1. Koguty skromniej pokonały Borussię Dortmund 1:0 i jedynie dostawiły stempel do swojego awansu.

Wyniki pierwszych meczów 1/8 finału LM:

Borussia Dortmund - Tottenham Hotspur 0:1 -> RELACJA (dwumecz 0:4, awans: Tottenham)

Real Madryt - Ajax Amsterdam 1:3 -> RELACJA (dwumecz 3:4, awans: Ajax)

Paris Saint-Germain - Manchester United 1:3 -> RELACJA (dwumecz 3:3, awans: Manchester United)

FC Porto - AS Roma 3:1 -> RELACJA (dwumecz 4:3, awans: Porto)

W następnym tygodniu kolejne rozstrzygnięcia. Manchester City zagra z Schalke, Juventus z Atletico, Barcelona podejmie Olympique Lyon, a Bayern Monachium zmierzy się z Liverpoolem.