Getty Images / Matt McNulty - Manchester City/ / Na zdjęciu na pierwszym planie: Gabriel Jesus

Puchar Anglii. Manchester City - Watford FC: Pep Guardiola i jego piłkarze napisali historię

Bartosz Zimkowski

Zrobili to - Manchester City to pierwszy w historii klub w Anglii, który na krajowym podwórku wygrał trzy najważniejsze trofea: mistrzostwo, Puchar Ligi i w sobotę Puchar Anglii. Na Wembley rozgromił Watford 6:0.

Nic nie wskazywało na to, żeby Watford FC miał jakiekolwiek szanse na Wembley. Wszystkie znaki mówiły, że Manchester City sięgnie po Puchar Anglii. Szerszenie zdecydowały się na grę bardzo defensywną. Nawet napastnicy Troy Deeney oraz Gerard Deulofeu biegali 30 metrów od własnej bramki.

To Watford FC powinien wyjść jednak na prowadzenie. Po błędzie Ołeksandra Zinczenki Roberto Pereyra stanął oko w oko z Edersonem. Brazylijczyk szybko skrócił kąt i nogą obronił strzał rywala.

Defensywa Szerszeni upadła w 26. minucie. Raheem Sterling głową zgrał piłkę w pole karne, gdzie David Silva stał w linii z ostatnim z obrońców. Precyzyjny strzał Hiszpana zaskoczył bezradnego w tej sytuacji Heurelho Gomesa.

Jeszcze przed przerwą Man City podwyższył prowadzenie. Bernardo Silva dośrodkował w pole karne, gdzie z ostrego kąta Gabriel Jesus strzelił w kierunku bramki. Piłkę dosłownie na linii bramkowej wbił jeszcze Raheem Sterling, chociaż zupełnie nie musiał tego robić i "ukradł" w ten sposób gola Brazylijczykowi.

Po zmianie stron nie było czego zbierać po ekipie Watfordu. Na boisku zameldował się Kevin De Bruyne i zrobił ogromną różnicę. W 61. minucie otrzymał podanie od Gabriela Jesusa, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki.

Kilka chwil później Belg odwdzięczył się Jesusowi. Tym razem to on wypuścił go na sam na sam z bramkarzem. Płaski strzał obok nóg Gomesa dał prowadzenie 4:0.

Dwa kolejne gole należały do Sterlinga. Najpierw Anglik wykorzystał dośrodkowanie Bernardo Silvy i z pięciu metrów wpakował piłkę do siatki. Kilka chwil później "na raty" pokonał Gomesa, ustalając wynik na 6:0 dla Man City.

The Citizens to pierwszy w historii klub w Anglii, który na krajowym podwórku wygrał trzy najważniejsze trofea: mistrzostwo, Puchar Ligi i Puchar Anglii.

6:0 - Raheem Sterling 87'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)