Newspix / Adam Jastrzebowski / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań

PKO Ekstraklasa. Wyjazdowa niemoc Lecha Poznań. Na zwycięstwo czeka ponad 200 dni

Szymon Mierzyński

226 dni czeka już Lech na wyjazdowe zwycięstwo w PKO Ekstraklasie. Jeśli przebudowana drużyna Dariusza Żurawia chce spełnić oczekiwania, będzie musiała tę niechlubną passę prędko przerwać.

Po raz ostatni na boisku rywala "Kolejorz" triumfował 21 grudnia ubiegłego roku, gdy wygrał w Krakowie z Wisłą 1:0. Potem miał serię dziewięciu spotkań, w których wywalczył zaledwie cztery punkty (cztery remisy i pięć porażek).

Tak długa niekorzystna passa może lechitom ciążyć. - Nie skupiamy się na statystykach - zapewnia jednak Kamil Jóźwiak. - W 1. kolejce, gdy graliśmy z Piastem Gliwice, mieliśmy słabszą pierwszą połowę, ale w drugiej się podnieśliśmy i były nawet sytuacje, po których mogliśmy wygrać. Uważam, że jeśli w sobotę w Łodzi zagramy tak jak ostatnio z Wisłą Płock, to zwyciężymy - zaznaczył.

->Dwie lub trzy absencje w Lechu Poznań

ŁKS w ubiegłym sezonie występował jeszcze w Fortuna I lidze, lecz akurat "Kolejorz" z nim rywalizował, a miało to miejsce w I rundzie Totolotek Pucharu Polski. Poznaniacy triumfowali wówczas 1:0, choć zwycięskiego gola Joao Amaral zdobył dopiero w ostatniej minucie dogrywki. - Bramka padła późno, ale w tamtym meczu zawiodła przede wszystkim skuteczność, a nie sama gra. Sytuacji mieliśmy dużo - stwierdził Jóźwiak.

Jeśli "Kolejorzowi" uda się wygrać w Łodzi także w sobotę (początek o godz. 20.00), jego wyjazdowa niemoc zakończy się na 226 dniach.

->Zmiany w terminarzu PKO Ekstraklasy. Mecz Wisła Płock - Legia Warszawa dopiero w połowie września