PAP/EPA / ROBERTO BREGANI / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek (z prawej) oraz Marcelo Brozovic (z lewej)

Serie A. Milan - Inter. W Mediolanie panuje Inter! Krzysztof Piątek bez amunicji

Michał Piegza

Derby Mediolanu dla Interu. Po golach Brozovica i Lukaku Nerazzurri pokonali Milan 2:0. W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrał Krzysztof Piątek. Inter z kompletem punktów prowadzi w tabeli Serie A.

Czwarty mecz i czwarte ligowe zwycięstwo. Jak na razie we Włoszech nie ma mocnych na Inter. W derbach Mediolanu zespołowi Antonio Conte chciał postawić się Milan, który przed bezpośrednim spotkaniem tracił do rywala trzy punkty.

Wybrańcy Marco Giampaolo niemal od początku oddali inicjatywę rywalowi. Wprawdzie jako pierwsi zaatakowali gospodarze, jednak bez powodzenia szczęścia szukał Krzysztof Piątek.

Na pierwszą groźną okazję kibice czekali do 18. minuty. Wówczas Gianluigi Donnarumma obronił niebezpieczne uderzenie Romelu Lukaku. Chwilę później bramkarz odbił strzał Lautaro Martineza, poprawka Danilo D'Ambrosio zatrzymała się na słupku. W 35. minucie piłka znalazła się w bramce Milanu. Po analizie VAR arbiter trafienia D'Ambrosio nie uznał. Powodem był minimalny spalony.

Cztery minuty po przerwie Inter dopiął swego. Po krótkim rozegraniu rzutu wolnego strzał Marcelo Brozovicia odbił się od jednego z graczy Milanu i piłka wpadła do bramki.

Po objęciu prowadzenia goście kontrolowali grę. Milan nie potrafił poważniej zagrozić rywalowi. Okazji na bramkę nie był w stanie wypracować sobie Piątek. Gospodarze wymieniali sporo podań, z których niewiele wynikało. Po większych emocjach było w 78. minucie. Dośrodkował Nicolo Barella, a Lukaku uderzeniem głową pokonał bezradnego Donnarummę.

Wiadomo już było, że Milan mecz zakończy bez nawet punktu. Gospodarze mogli stracić kolejnego gola już dwie minuty po drugim trafieniu dla Interu. Strzał Matteo Politano zatrzymał się na poprzeczce. Z kolei w doliczonym czasie z siedmiu metrów w kierunku bliższego słupka płasko uderzył Antonio Candreva. Futbolówka odbiła się od słupka i potoczyła się wzdłuż bramki.

Inter zdobył w czterech meczach dwanaście punktów. Potknął się jedynie w Lidze Mistrzów, gdzie 1:1 zremisował ze Slavią Praga.

AC Milan - Inter Mediolan 0:2 (0:0)
0:1 - Brozović 49'
0:2 - Lukaku 78'

AC Milan: Gianluigi Donnarumma - Andrea Conti, Mateo Musacchio, Alessio Romagnoli, Ricardo Rodriguez (72' Theo Hernandez) - Franck Kessie, Lucas Biglia, Hakan Calhanoglu (64' Lucas Paqueta) - Suso - Krzysztof Piątek, Rafael Leao (83' Ante Rebić).

Inter Mediolan: Samir Handanović - Diego Godin, Stefan de Vrij, Milan Skriniar - Danilo D'Ambrosio - Nicolo Barella (82' Antonio Candreva), Marcelo Brozović, Stefano Sensi (71' Matias Vecino), Kwadwo Asamoah - Lautaro Martinez (76' Matteo Politano), Romelu Lukaku.

Żółte kartki: Conti, Rebić (Milan) oraz D'Ambrosio (Inter).

Sędzia: Daniele Doveri