East News / Imago Sport and News / Na zdjęciu: Mats Hummels doznał urazu ręki podczas meczu z TSG 1899 Hoffenheim

Bundesliga. Hoffenheim - Borussia Dortmund. Kontuzja Matsa Hummelsa. Obrońca pojechał do szpitala

Michał Fabian

W pierwszej połowie wyjazdowego meczu z TSG 1899 Hoffenheim Mats Hummels niefortunnie upadł. Ucierpiała jego lewa dłoń. Obrońca Borussii Dortmund nie wyszedł na drugą połowę, zastąpił go Łukasz Piszczek.

W 18. minucie spotkania w Sinsheim Mats Hummels wyskoczył do piłki bitej z rzutu rożnego. Upadł na lewą dłoń, krzywił się z bólu. Potrzebował pomocy sztabu medycznego.

31-letniemu obrońcy Borussii Dortmund założono opatrunek. Niemiec dotrwał do przerwy, ale nie był w stanie wyjść na drugą połowę. Jego dłoń była mocno napuchnięta.

Jak poinformowała telewizja DAZN, Hummels pojechał do szpitala na prześwietlenie. Trener Lucien Favre wprowadził w jego miejsce do gry Łukasz Piszczka.

Po 45 minutach Borussia prowadziła 1:0, po golu Mario Goetze, ale w końcówce spotkania straciła dwie bramki. Zwycięstwo TSG 1899 Hoffenheim zapewnili: Sargis Adamyan i Andrej Kramarić.

Hummels w piątkowy wieczór opublikował zdjęcie zrobione po wizycie w szpitalu. Z opisu wynika, że uniknął złamania.

"Ręka jest dobrze zapakowana, prawdopodobnie miałem szczęście w nieszczęściu. O wiele bardziej bolesna jest porażka w meczu, którego po prostu nie mogliśmy przegrać" - napisał obrońca BVB.

Zespół z Dortmundu kończy rundę jesienną z 30 punktami. Jest na 4. miejscu w tabeli Bundesligi, ale może jeszcze zostać wyprzedzony przez Schalke 04.