PAP/EPA / Guillaume Horcajuelo / POOL / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City

Liga Mistrzów. Olympique Marsylia - Manchester City. Pewna i spokojna wygrana The Citizens we Francji

Krzysztof Sędzicki

Po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów Manchester City może pochwalić się kompletem zwycięstw. We wtorek drużyna Pepa Guardioli pokonała na wyjeździe Olympique Marsylia 3:0 w meczu grupy C.

Przed tygodniem The Citizens pokonali u siebie FC Porto 3:1, zaś piłkarze z południa przegrali w Grecji z Olympiakosem Pireus 0:1. Z dużym honorem i szacunkiem do rywala z Premier League podchodził trener olimpijczyków Andre Villas-Boas.

- To zespół, który ma ogromny potencjał. Potencjał na miarę zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Nie ukrywam, że niewiele jest sposobów na to, by ich zatrzymać. Nie jestem od tego, by mówić, na jak wysokim poziomie jest drużyna City, ale widzę ich w roli faworyta spotkania z nami - mówił portugalski trener.

Druga drużyna Ligue 1 poprzedniego sezonu dała się zdominować na Stade Velodrome, a dowodem na nieporadność Marsylii w tym spotkaniu była akcja na 1:0 dla Obywateli, w której Alvaro przeciął zagranie rywala tak, że piłka trafiła do Kevina De Bruyne, który zagrał z pierwszej piłki do Ferrana Torresa i od 18. minuty goście prowadzili.

W pierwszej części gry doskonałe szanse na podwyższenie prowadzenia mieli jeszcze Aymeric Laporte oraz Ołeksandr Zinczenko. Zabrakło jednak celności. Nie można jednak przyznać, że gospodarze próbowali odpowiedzieć, bo w całym meczu oddali zaledwie dwa strzały - pierwszy w 41. minucie Nemanji Radonjicia z dystansu leciał prosto w Edersona. Najgroźniejsza była próba Floriana Thauvina z 55. minuty. Mogła ona odmienić losy meczu, ale leciała w stronę słupka, a bramkarz City i tak ją odbił ręką.

Do remisu jednak nie doszło, a drużyna Pepa Guardioli podkreśliła swoją przewagę dwoma golami w ostatnim kwadransie. W 76. minucie akcję zainicjowaną przez Fodena golem zwieńczył Ilkay Gundogan po podaniu Sterlinga zaś pięć minut później Anglik do asysty dołożył bramkę, a obsłużył go podaniem de Bruyne, który dostał piłkę od rozpędzonego Mahreza.

Manchester City jest liderem grupy C z dwoma zwycięstwami na koncie. Tabelę zamyka Marsylia z bilansem goli 0:4 po dwóch meczach. W drugim, równolegle rozegranym spotkaniu tej grupy FC Porto pokonało 2:0 Olympiakos Pireus. Za tydzień, w trzeciej kolejce Porto zmierzy się u siebie z Marsylią, a Olympiakos podejmie Manchester City.

Olympique Marsylia - Manchester City 0:3 (0:1)
0:1 - Ferran Torres 18'
0:2 - Ilkay Gundogan 76'
0:3 - Raheem Sterling 81'

Marsylia: Steve Mandanda - Leonardo Balredi, Alvaro, Duje Caleta-Car - Hiroki Sakai, Boubacar Kamara, Valentin Rongier (64' Morgan Sanson), Jordan Amavi - Mickael Cuissance (85' Pape Gueye), Florian Thauvin (78' Dimitri Payet), Nemanja Radonjić (78' Dario Benedetto)

Man City: Ederson - Kyle Walker, Ruben Dias, Aymeric Laporte (77' John Stones), Ołeksandr Zinczenko (68' Joao Cancelo) - Ilkay Gundogan (78' Bernardo Silva), Rodri, Ferran Torres (77' Riyad Mahrez) - Kevin de Bruyne (82' Cole Palmer) - Phil Foden, Raheem Sterling

Sędziował: Tobias Stieler (Niemcy)

Żółte kartki: Amavi, Caleta-Car (Marsylia) - Laporte (Man City)