PAP/EPA / LARS BARON / POOL / Na zdjęciu: Mark Uth oraz Suat Serdar

Bundesliga. Trwa fatalna passa Schalke 04 Gelsenkirchen. To 26. mecz bez wygranej

Łukasz Witczyk

Schalke 04 Gelsenkirchen po raz kolejny musiało uznać wyższość rywala. Tym razem zespół ten przegrał u siebie z Bayerem 04 Leverkusen 0:3. Zwycięstwo odniosła też ekipa VfB Stuttgart.

Silas Wamangituka był bohaterem VfB Stuttgart. Beniaminek Bundesligi odniósł ważne zwycięstwo w Bremie i uciekł od strefy spadkowej. W 29. minucie arbiter podyktował rzut karny po faulu na Endo, a jedenastkę na gola zamienił właśnie Wamangituka.

Kongijczyk jeszcze w doliczonym czasie drugiej połowy dobił rywali, wykorzystując nieporozumienie w defensywie. Wamangituka przejął piłkę i wszedł z nią do bramki. Po chwili Werder zdołał odpowiedzieć trafieniem Daviego Selke, który najlepiej zachował się w zamieszaniu w polu karnym rywali. Cały mecz na ławce rezerwowych VfB spędził Marcin Kamiński.

Schalke 04 Gelsenkirchen nie wygrało 26. kolejnego meczu w Bundeslidze. Tym razem zespół ten przegrał u siebie z Bayerem 04 Leverkusen 0:3. Już w 10. minucie goście objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Malicka Thiawa. Schalke w 32. minucie cieszyło się z trafienia Boujellaba, ale arbiter gola nie uznał.

W drugiej połowie Bayer podwyższył prowadzenie po golu Juliana Baumgartlingera. Chwilę później karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Steven Skrzybski, a następnie Bayer dobił jeszcze rywala, a autorem gola był Patrik Schick.