PAP/EPA / SALVADOR SAS / Na zdjęciu: piłkarze Celty Vigo

La Liga. Przetasowania w środku tabeli. Ważne punkty Celty i Granady

Michał Piegza

Sporo się dzieje w La Lidze. Przed końcem roku przed zawodnikami jeszcze sporo grania. W niedzielę po ważne trzy punkty sięgnęła Celta Vigo, która pokonała walczące o utrzymanie Deportivo Alaves. Wygrała także Granada.

W 2020 roku piłkarzy La Ligi czekają jeszcze dwie kolejki. W niedzielę dogrywana jest 14. seria spotkań.

Po ważne trzy punkty sięgnęła Celta Vigo, która pokonała Deportivo Alaves 2:0. Gospodarze już w 19. minucie objęli prowadzenie, kiedy do bramki gości trafił Oscar Mendez. Wynik gry ustalił ten sam zawodnik na jedenaście minut przed końcem.

Dzięki trzem punktom Celta w tabeli awansowała na ósme miejsce. Deportivo nad strefą spadkową ma tylko punkt przewagi.

W drugim spotkaniu wygrała Granada 2:0 ogrywając Betis. Trzy punkty sprawiły, że drużyna w lidze wspięła się na 6. pozycję, która po sezonie pozwoli na grę w kwalifikacjach do Ligi Konferencji.

Celta Vigo - Deportivo Alaves 2:0 (1:0)
1:0 - Mendez 19'
2:0 - Mendez 79'

Granada CF - Real Betis 2:0 (2:0)
1:0 - Soldado (k.) 14'
2:0 - Soldado 20'

Cadiz CF - Getafe CF 0:2 (0:1)
0:1 - Chuco 33'