Getty Images / Rich Linley - CameraSport / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta

The Championship. Norwich przegrało w meczu na szczycie. Grał Przemysław Płacheta

Rafał Szymański

Swansea City zwyciężyło 2:0 z Norwich City. Wygraną gospodarzom dały gole Andre Ayewa oraz Conora Hourihane'a. Przemysław Płacheta spędził na murawie 57 minut.

Minimalnym faworytem meczu 28. kolejki The Championship był lider tabeli, czyli Norwich City. Piłkarze gospodarzy stanęli jednak na wysokości zadania i postawili się wyżej notowanemu rywalowi.

Pod koniec pierwszej połowy wynik tej rywalizacji otworzył Andre Ayew. W 42. minucie reprezentant Ghany otrzymał dogranie od Jake'a Bidwella, a następnie znalazł drogę do siatki. Napastnik zdobył dziewiątą bramkę w tym sezonie.

Chwilę po zmianie stron było już 2:0. Autorem gola był Conor Hourihane, natomiast asystę zaliczył Jay Fulton. W ten sposób Irlandczyk zanotował trafienie w trzecim meczu ligowym z rzędu.

Przemysław Płacheta znalazł się w podstawowym składzie "Kanarków". 22-latek miał jedną udaną próbę dryblingu, trzy razy dośrodkowywał i w 57. minucie został zastąpiony przez Onela Hernandeza. Dla polskiego kadrowicza był to już 20. występ w bieżących rozgrywkach, jego łączny bilans to jeden gol i dwie asysty.

Po niespodziewanej porażce podopieczni Daniela Farke utrzymali się na pozycji lidera zaplecza angielskiej elity. Drużyna Swansea awansowała natomiast na 2. miejsce.

Swansea City - Norwich City 2:0 (1:0)
1:0 - Andre Ayew 42'
2:0 - Conor Hourihane 48'

Wayne Rooney zdruzgotany urazem Krystiana Bielika. "To dla nas mocny cios"