PAP/EPA / FABIO MURRU / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo (z piłką)

Olbrzymia kontrowersja! Cristiano Ronaldo powinien był wylecieć z boiska

Krzysztof Kaczmarczyk

Cristiano Ronaldo był bohaterem meczu Cagliari Calcio - Juventus CF (1:3), w którym zaliczył hat-tricka. Wydaje się jednak, że Portugalczyka od 14. minuty meczu nie powinno być już na boisku.

To mogła być sytuacja, po której spotkanie mogłoby potoczyć się zupełnie inaczej dla Cagliari Calcio. Przy stanie 1:0 dla Juventusu Cristiano Ronaldo mógł, a nawet powinien wylecieć z boiska!

W 14. minucie meczu Portugalczyk próbował dojść do dośrodkowania Federico Chiesy. Ronaldo bardzo wysoko uniósł nogę, ale zamiast w piłkę, trafił w twarz bramkarze rywali. Efekt był taki, że Alessio Cragno kończył mecz z rozciętą brodą.

- Ronaldo zasłużył na czerwoną kartkę. Nie był to faul zamierzony, ale jednak poważny. Szkoda, że nie interweniował VAR ​​- przyznał były sędzia Serie A Luca Marelli cytowany przez football-italia.net.

Dokładnie takiego samego zdania był prezydent Cagliari Tommaso Giulini. Ten był mocno zawiedziony postawą swoich zawodników, ale najwięcej złości wzbudziła w nim właśnie kontrowersyjna sytuacja związana z Ronaldo.

- Przede wszystkim jestem zdenerwowany, że Ronaldo nie został wyrzucony z boiska. To zdarzenie mogło zmienić mecz - przyznał. - To było niebezpieczne zagranie. Zagrażało bezpieczeństwu naszego bramkarza i dlatego powinna zostać ukarany czerwoną kartką.

Ronaldo finalnie za swoje zagranie został ukarany "tylko" żółtą kartką. Po tym zdarzeniu Portugalczyk dołożył jeszcze dwa trafienia kompletując swojego drugiego w karierze hat-tricka przeciwko Cagliari.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)