WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak

Czy Krychowiak nie może tak grać w kadrze? Imponujące statystyki Polaka w klubie

Artur Babicz

Grzegorz Krychowiak od początku swojej przygody z rosyjską piłką imponował. Jednak jego statystyki z klubu na przestrzeni ostatnich miesięcy są wręcz niesamowite. Wyczynu polskiego pomocnika może pozazdrościć niejeden napastnik.

Grzegorz Krychowiak po raz kolejny był ważną częścią Lokomotiwu Moskwa. Reprezentant Polski udowodnił, że jest jednym z najlepszych pomocników w całej lidze i wyraźnie przyczynił się do 13. wygranej klubu ze stolicy Rosji w lidze.

Polak jeszcze w pierwszej połowie meczu z FK Rotorem Wołgograd strzelił bramkę na 1:0 dla Lokomotiwu. Natomiast w drugiej połowie wynik meczu ustalił Rifat Zhemaletdinow strzelając na 2:0. Warto wspomnieć o tym, że Grzegorz Krychowiak za swój występ został nagrodzony tytułem zawodnika meczu, co tylko obrazuje jego wkład w kolejną wygraną jego zespołu.

Dzięki temu zwycięstwu Lokomotiw Moskwa znajduje się obecnie na 3. miejscu w tabeli rosyjskiej Premier Ligi. Ta pozycja nie byłaby możliwa gdyby nie ostatnie, imponujące wręcz statystyki Grzegorza Krychowiaka. Jak poinformował profil "Łączy nas piłka" na Twitterze, Polak w ostatnich siedmiu spotkaniach zdobył pięć goli i zanotował dwie asysty.

Łącznie w całym sezonie Krychowiak strzelił dla Lokomotiwu sześć bramek. Dzięki temu dorobkowi jest obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem klubu z Moskwy. Jest to o tyle zaskoczenie, iż ostatnie jego mecze w reprezentacji Polski pokazały głównie jego umiejętności defensywne, a nie ofensywne. Pozostaje czekać aż tę skuteczność przełoży na mecze polskiej kadry.

Oprócz Grzegorza Krychowiaka w meczu z FK Rotorem Wołgograd na murawie pojawił się Maciej Rybus. Obaj Polacy rozegrali w barwach Lokomotiwu cały mecz.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.