Twitter / Gumny z golem

Zapamięta ten dzień na długo. Wejście smoka Roberta Gumnego w Bundeslidze (wideo)

Mateusz Byczkowski

Słodko-gorzki wieczór Roberta Gumnego. Obrońca FC Augsburg strzelił premierowego gola w Bundeslidze. Ostatecznie jego zespół przegrał jednak 2:3 z FC Koln w spotkaniu 31. kolejki.

Robert Gumny zapamięta ten dzień na długo. Polski obrońca nie miał łatwego zadania. W piątkowym spotkaniu z FC Koln wszedł z ławki rezerwowych w 42. minucie przy wyniku 0:3 dla rywali.

Po przerwie wychowanek Lecha Poznań wpisał się na listę strzelców. To za sprawą jego gola FC Augsburg rozpoczął pościg. Jak się później okazało - nieudany. Drużyna, w której występuje też Rafał Gikiewicz przegrała ostatecznie 2:3.

Postawa Roberta Gumnego przy bramce zasługuje na pochwałę. Młody defensor ładnie odnalazł się w polu karnym i z bliska umieścił futbolówkę w siatce. To dla niego pierwsze trafienie w Bundeslidze.

W następnej kolejce FC Augsburg zmierzy się na wyjeździe z VfB Stuttgart (7 maja). Zespół trenera Heiko Herrlicha zajmuje 12. miejsce w tabeli i na trzy spotkania przed końcem sezonu ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

FC Augsburg - 1.FC Koeln 2:3 (0:3)
0:1 - Ondrej Duda 8'
0:2 - Florian Kainz 23'
0:3 - Ondrej Duda 33'
1:3 - Robert Gumny 54'
2:3 - Ruben Vargas 62'