eWinner II liga: beniaminek odprawia rywali "z kwitkiem"

Piąty mecz u siebie i piąte zwycięstwo Raduni Stężyca. Na dodatek efektowne - pokonała 3:0 Olimpię Elbląg. Chojniczanka przegrała już czwarte spotkanie w sezonie, a w derbach Mazowsza lepsza była Pogoń z Grodziska Mazowieckiego.

Radunia Stężyca ruszyła do ataku od początku meczu z Olimpią Elbląg i praktycznie pierwszy atak zamieniła w gola na 1:0. W dobrym miejscu znalazł się Michał Miller i pokonał Pawła Rutkowskiego. Radunia radziła sobie z atakami mocnych w tym sezonie podopiecznych Tomasza Grzegorczyka i w drugiej połowie powiększyła prowadzenie na 3:0. Wojciech Łuczak trafił z rzutu karnego, a w końcówce dał o sobie znać zmiennik Dawid Retlewski. Radunia zdobyła komplet punktów w pięciu meczach u siebie i jest piąta w lidze. Byłoby lepiej, gdyby nie komplet czterech porażek na wyjazdach. Ekipa z Kaszub nie jest najsilniejszym beniaminkiem, wyżej w tabeli jest Ruch Chorzów, ale jak na debiutanta na szczeblu centralnym wygląda ciekawie.

Tyle samo punktów co Radunia - 15 - ma inna drużyna z województwa pomorskiego Chojniczanka, ale w jej przypadku akurat nie ma się czym chwalić. Porażka 0:1 z Hutnikiem Kraków jest jej czwartą w sezonie. Podopieczni Tomasza Kafarskiego nie odrobili nawet punktu w stosunku do lidera Stali Rzeszów. Od dwóch sezonów stolica województwa małopolskiego jest pechowa dla Chojniczanki, ale nie jest to dobre usprawiedliwienie dla porażki z zespołem, który we wcześniejszych ośmiu meczach zdobył dwa "oczka".

W derbach Mazowsza grały dwie Pogonie. Ekipa z Grodziska Mazowieckiego pokonała imienniczkę z Siedlec 2:1. Wszystko co najważniejsze wydarzyło się między 37. minutą a przerwą. W tym okresie gospodarze zostali trafieni przez beniaminka dwa razy, a odpowiedzieli tylko jednym golem. Pozostała na poprawienie wyniku cała druga połowa, ale pobyt w szatni jakoś odebrał impet regionalnym konkurentom.

9. kolejka eWinner II ligi:

Radunia Stężyca - Olimpia Elbląg 3:0 (1:0)
1:0 - Michał Miller 2'
2:0 - Wojciech Łuczak (k.) 52'
3:0 - Dawid Retlewski 89'

Hutnik Kraków - Chojniczanka 1:0 (0:0)
1:0 - Jakub Wilczyński 57'

Pogoń Siedlce - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:2 (1:2)

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!