PAP/EPA / Miguel Angel Molina / Na zdjęciu: załamani piłkarze Granady

Walczyli do końca. Rywale w coraz trudniejszej sytuacji

Michał Piegza

Po ważne trzy punkty sięgnęli piłkarze Realu Sociedad. W wyjazdowej potyczce z Granadą goście zwycięską bramkę zdobyli w końcówce. Po komplet punktów sięgnął także Real Betis.

Pięć bramek padło w potyczce Granady z Realem Sociedad. Lepiej w spotkanie weszli niżej notowani gospodarze, którzy cały czas czekają na premierową wygraną w sezonie.

Zawodnicy z San Sebastian wyrównali pięć minut po przerwie, a po godzinie gry wyszli na prowadzenie. Gracze Granady raz jeszcze poderwali się i w 70. minucie trafili na 2:2. Ostatnie słowo należało do Realu. W 82. minucie Gorka Elustondo zdobył swojego drugiego gola w potyczce. Było to trafienie na wagę trzech punktów.

Dużo działo się także w Pampelunie. Osasuna szybko straciła bramkę w domowej potyczce z Betisem, ale równie szybko wyrównała. O wyniku zadecydowała końcówka. W niej dwie bramki zdobyli piłkarze z Sewilli i minęli czwartkowego rywala w La Lidze.

Granada CF - Real Sociedad 2:3 (1:0)
1:0 - Sanchez 9'
1:1 - Elustondo 52'
1:2 - Merino 60'
2:2 - Milla (k.) 70'
2:3 - Elustondo 82'

Osasuna Pampeluna - Real Betis 1:3 (1:1)
0:1 - Kike Hermoso 21'