La Liga. Kolejny horror w meczu Atletico Madryt

W środku tygodnia na boiska wyszli piłkarze La Ligi. Po trzy punkty sięgnęło Atletico. Zespół z Madrytu miał jednak bardzo trudną przeprawę w wyjazdowej potyczce z Getafe.

Michał Piegza
piłkarze Atletico Madryt Getty Images / Jose Breton/Pics Action / Na zdjęciu: piłkarze Atletico Madryt
Nic dwa razy się nie zdarza? Nie w przypadku Atletico. Zespół z Madrytu ostatnio bezbramkowo zremisował z Athletikiem Bilbao.

Z kolei podczas wcześniejszego wyjazdu do Barcelony na potyczkę z Espanyolem, wygrał 2:1 po golu zdobytym w doliczonym czasie.

Podobny przebieg miał wtorkowy mecz z Getafe. Chwilę przed przerwą gospodarze objęli prowadzenie. Zespół Diego Simeone dążył do wyrównania. Od 74. minuty miejscowi grali w osłabieniu, kiedy z boiska został wyrzucony Carles Alena. W 78. minucie do remisu doprowadził Luis Suarez. Urugwajczyk gościom zapewnił wygraną, bramkę zdobywając w 90. minucie.

Dzięki trzem punktom gracze z Madrytu zostali liderem La Ligi.

Getafe CF - Atletico Madryt 1:2 (1:0)
1:0 - Mitrović 45'
1:1 - Suarez 78'
1:2 - Suarez 90'

Levante UD - Celta Vigo 0:2 (0:0)
0:1 - Aspas 66'
0:2 - Mendez 85'

Athletic Bilbao - Rayo Vallecano 1:2 (1:1)