WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań

Lech Poznań osłabiony w klasyku z Legią Warszawa. Trener Maciej Skorża przekazał złe wieści

Szymon Mierzyński

Lech Poznań nie zagra w klasyku w optymalnym składzie. Trener Maciej Skorża ma problemy kadrowe, a jednego z jego piłkarzy Mickeya van der Harta spotkała przykra sytuacja.

27-latek złapał uraz 17 września - w trakcie pierwszej połowy meczu z Wisłą Kraków (5:0) i musiał przedwcześnie opuścić boisko. Już po ostatnim gwizdku sędziego trener Maciej Skorża przyznał, że "wygląda to dość poważnie", a szczegółowa diagnoza mówiła o kontuzji mięśniowej. Początkowo przerwa w treningach miała trwać dwa tygodnie. Niestety to już nieaktualne.

- Mickey przebywa obecnie w Holandii, gdzie przechodzi serię dodatkowych badań. Bardzo możliwe, że stracimy go na dłużej niż zakładaliśmy - przekazał szkoleniowiec "Kolejorza".

To nie koniec kłopotów. W starciu z mistrzem Polski zabraknie również Filipa Marchwińskiego. - Nie wrócił zdrowy ze zgrupowania kadry i nie będziemy mogli z niego skorzystać - dodał Skorża.

Spotkanie Legia Warszawa - Lech Poznań rozpocznie się w niedzielę o godz. 17.30.