East News / xSebastianxRappold/MatthiasxKochx / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek (z lewej)

Piątek nie uratował Herthy. Wyczekiwany powrót młodego Polaka

Rafał Szymański

Hertha Berlin przegrała po raz pierwszy za kadencji Tayfuna Korkuta. 1.FSV Mainz 05 rozbiło drużynę Krzysztofa Piątka (4:0). Po ciężkiej kontuzji na ławkę VfL Wolfsburg wrócił Bartosz Białek, "Wilki" musiały uznać wyższość 1.FC Koeln (2:3).

Od pierwszego gwizdka Harma Osmersa podopieczni Bo Svenssona mieli wszystko pod kontrolą. W 19. minucie 1.FSV Mainz 05 udokumentowało swoją przewagę. Po zespołowej akcji Silvan Widmer zgrał piłkę głową i Jae-Sung Lee strzałem z niewielkiej odległości pokonał golkipera Herthy Berlin.

Tayfun Korkut musi zmierzyć się z kolejnym problemem. Kontuzji nabawił się Stevan Jovetić, który w 32. minucie opuścił boisko. Na placu gry zameldował się Davie Selke, napastnik najwyraźniej stoi wyżej w hierarchii niż Krzysztof Piątek.

Drużyna z Moguncji zadała drugi cios w 41. minucie. Anton Stach zaliczył asystę przy golu Alexandra Hacka. Defensor odnalazł się na lewym skrzydle i strzelił z ostrego kąta. Schwolow nie uratował swojego zespołu przed stratą bramki.

Piłkarze 1.FSV Mainz 05 nie spuszczali nogi z gazu po zmianie stron. W 49. minucie Aaron Martin przerzucił piłkę do Silvana Widmera, a ten mocno uderzył głową. Szwajcar do asysty dołożył bramkę.

Piątek podniósł się z ławki dopiero w 69. minucie. Polski napastnik zastąpił Ishaka Belfodila, ale był praktycznie niewidoczny. Zwycięstwo 1.FSV Mainz 05 przypieczętował Jean-Paul Boetius. Ofensywny piłkarz huknął z dystansu, w tej sytuacji Schwolow mógł się zachować lepiej.

W 16. kolejce 1.FSV Mainz 05 rozprawiło się z Herthą (4:0) i zajmuje szóste miejsce w tabeli Bundesligi. Stołeczny klub znajduje się na 14. pozycji. Dennis Jastrzembski nie został uwzględniony w kadrze przyjezdnych.

O tej samej porze VfL Wolfsburg mierzył się z 1.FC Koeln. Gospodarze niespodziewanie przegrali 2:3 z niżej notowanym rywalem. Warto odnotować, że na ławce "Wilków" zasiadł Bartosz Białek. Młodzieżowy reprezentant Polski w kwietniu zerwał więzadła krzyżowe.

1.FSV Mainz 05 - Hertha Berlin 4:0 (2:0)
1:0 - Jae-Sung Lee 19'
2:0 - Alexander Hack 41'
3:0 - Silvan Widmer 49'
4:0 - Jean-Paul Boetius 79'

Mainz: Robin Zentner - Stefan Bell, Alexander Hack, Moussa Niakhate, Silvan Widmer (75' Daniel Brosinski), Leandro Barreiro (77' Kevin Stoeger), Anton Stach, Jae-Sung Lee (63' Jean-Paul Boetius), Aaron Martin, Jonathan Burkardt (75' Paul Nebel), Karim Onisiwo (63' Marcus Ingvartsen).

Hertha: Alexander Schwolow - Deyovaisio Zeefuik (46' Marco Richter), Dedryck Boyata, Niklas Stark, Marvin Plattenhardt, Lucas Tousart (46' Kevin-Prince Boateng), Santiago Ascacibar, Vladimir Darida, Suat Serdar (56' Myziane Maolida), Stevan Jovetić (32' Davie Selke), Ishak Belfodil (69' Krzysztof Piątek).

Żółte kartki: Serdar, Stark (Hertha).