PAP/EPA / CATI CLADERA / Radość piłkarzy Realu Sociedad

Cenne punkty Realu Sociedad. Marzenia mogą się ziścić

Michał Piegza

W La Lidze odrobiono kolejne zaległości. W spotkaniu 21. kolejki Mallorca przegrała na własnym stadionie z Realem Sociedad 0:2. Goście dzięki trzem punktom awansowali na 6. miejsce.

Wiosną w La  Lidze zapowiada się pasjonująca walka o prawo gry w europejskich pucharach.

Marzy o nich Real Sociedad. Zespół z San Sebastian w środowy wieczór rozgrywał zaległe spotkanie z Mallorką. Pierwotnie mecz miał być rozegrany w połowie stycznia.

Na pierwszego gola w spotkaniu czekać trzeba było do 35. minuty. Wówczas do bramki gospodarzy trafił David Silva. Wynik gry w 62. minucie ustalił Mikel Merino.

Dzięki trzem punktom Real awansował na 6. miejsce w La Lidze, które po sezonie da prawo gry w kwalifikacjach do Ligi Konferencji. Mallorca wciąż jest bezpieczna, ale nad strefą spadkową ma pięć punktów przewagi.

RCD Mallorca - Real Sociedad 0:2 (0:1)
0:1 - Silva 35'
0:2 - Merino 62'