WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica

Miedź Legnica radzi sobie również w dziesięciu

Miedź Legnica odwiedziła GKS 1962 Jastrzębie i przez większą część meczu musiała radzić sobie w dziesięciu. Nie przeszkodziło to wygrać 2:0. Po komplet punktów sięgnęli również piłkarze Stomilu Olsztyn i Arki Gdynia.

Miedź Legnica konsekwentnie robi swoje i przybliża się do awansu do PKO Ekstraklasy. Nie pozwoliła sobie na falstart po zimowych przygotowaniach, a zwycięstwa ze Skrą Częstochowa i Puszczą Niepołomice umocniły ją na pierwszym miejscu w tabeli. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego wybrali się w pierwszy wiosną wyjazd do Jastrzębia-Zdroju. W 14. minucie Nemanja Mijusković strzelił na 1:0 dla lidera. Gol na 2:0 Chuci padł już w rywalizacji dziesięciu legniczan z jedenastoma jastrzębianami po wykluczeniu Carlosa Julio.

ŁKS w środku tygodnia wykorzystał zaległy mecz do poprawienia notowań w górnej połowie tabeli. Wygrana z Puszczą Niepołomice była pierwszą po zmianie trenera z Kibu Vicuni na Marcina Pogorzałę. W kolejnym spotkaniu łodzianie ponownie zagrali u siebie z zespołem walczącym o utrzymanie, Stomilem Olsztyn. Poszło im jednak znacznie gorzej. Ekipa z Warmii wygrała 2:0 dzięki strzałom powracającego do wysokiej formy Patryka Mikity.

Arka Gdynia jest w strefie barażowej dzięki dobremu rozpoczęciu rundy wiosennej. Po pokonaniu Widzewa Łódź i Górnika Polkowice, podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wybrali się do Opola. Odra zagrała u siebie o punkty po raz pierwszy w 2022 roku. W okresie przygotowań była lepsza w sparingu z Arką, ale w grze o stawkę role odwróciły się. Tym razem gdynianie wygrali 3:1, a przewagę zdobyli w drugim kwadransie. Jak dotąd, we wszystkich tegorocznych meczach Arki, strzela gola Adam Deja.