Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: mecz Augsburg - Bayern

To była sensacyjna porażka Bayernu Monachium

Bartosz Zimkowski

Bayern Monachium przystępował do meczu z Augsburgiem w roli absolutnego faworyta, ale po spotkaniu ludzie przecierali oczy ze zdziwienia. W jesiennym starciu Augsburg sensacyjnie wygrał 2:1.

19 listopada ubiegłego roku FC Augsburg podejmował Bayern Monachium i przystępował do tego meczu z dopiero 16. miejsca. W jedenastu spotkaniach wygrał tylko dwa spotkania i niewiele osób dawało jakiekolwiek szanse w starciu z mistrzem Niemiec.

Tymczasem po 35. minutach była potężna sensacja. Najpierw gola na 1:0 strzelił Mads Pedersen, który dopadł do bezpańskiej piłki i silnym uderzeniem pokonał Manuela Neuera.

Później na 2:0 podwyższył Andre Hahn. Piłkę w środkowej strefie boiska stracił Marcel Sabitzer i po dośrodkowaniu z lewej strony boiska celnym strzałem głową popisał się 31-letni napastnik. Chwilę później kontaktowego gola dla Bayernu zdobył Robert Lewnadowski.

Wszystkie gole z meczu Augsburg - Bayern można zobaczyć w filmie poniżej:

W drugiej połowie gole już nie padły. Augsburg niespodziewanie pokonał Bayern 2:1, ale nie była to trampolina do dalszych sukcesów. Dzisiaj drużyna nadal znajduje się w drugiej części tabeli i plasuje się na 13. miejscu.

Bayern jest liderem i w sobotę dojdzie do rewanżu pomiędzy tymi zespołami. Początek spotkania o godz. 15:30. Transmisja w Viaplay.