Niespodzianka we Wrocławiu - relacja z meczu AZS AWF Sport Concept Wrocław - Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Paweł Prochowski

AZS AWF Sport Concept Wrocław kolejny raz pokazał, że potrafi być groźny dla każdego rywala. W sobotnim spotkaniu 14. kolejki PGNiG Superligi Kobiet podopieczne Marka Karpińskiego podejmowały Piotrcovię Piotrków Trybunalski i dość niespodziewanie ograły wyżej notowane rywali. Bohaterkami Akademiczek były najskuteczniejsza Grażyna Pietras oraz fantastycznie broniąca Magdalena Słota.

Początek spotkania nie zwiastował tak ciężkiej przeprawy Piotrkowianek. Po bramkach Agaty Wypych i Katarzyny Gleń przyjezdne prowadziły 2:0. W piątej minucie, przy stanie 3:2 dla Piotrcovii, AZS AWF zdobył pięć bramek z rzędu, wychodząc na większe prowadzenie. Jednak wystarczył moment nieuwagi i dekoncentracji i jedna z najlepszych ekip w Superlidze wyrównała stan spotkania. I to właściwie wszystko, na co stać było piotrkowianki sobotniego wieczora. W końcówce pierwszej części meczu gospodynie zdominowały grę. Świetnie broniła Magdalena Słota, a interwencje bramkarki pozwalały na wyprowadzanie szybkich ataków, z których padały gole. Do przerwy AZS AWF wygrywał już 16:11.

Po zmianie stron piotrkowianki zaczęły dochodzić do głosu i odrabiać straty. Jednak z biegiem meczu Piotrcovia traciła nie tylko bramki, ale i kolejne zawodniczki. Z powodu kontuzji kostki - jeszcze w pierwszej połowie - boisko opuścić musiała Agnieszka Podrygała, a w końcowych minutach urazu głowy doznała Kamila Szczecina. Piotrkowianki próbowały wykorzystywać momenty "przestoju" wrocławianek, jednak potrafiły jedynie zmniejszyć straty do dwóch goli. Gdyby do końca spotkania w pełni sił była Szczecina, wynik mógłby jednak wyglądać zgoła odmiennie. W końcówce AZS AWF świetnie bronił, nawet kosztem gry w ataku, tymczasem przyjezdne nie potrafiły znaleźć sposobu na Magdalenę Słotę. W ostatnich 4 minutach zespoły nie zdobyły bramki, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 23:21 dla AZS AWF Sport Concept Wrocław, co można uznać za sporą niespodziankę.

AZS AWF Sport Concept Wrocław - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 23:21 (16:11)

AZS AWF Sport Concept: Słota, Olejnik - Pietras 7, Perek 4, Wynnyk 3, Król 2, Skalska 2, Olfans 2, Wojt 2, Żakowska 0, Łukasik 0, Dęga 0, Antoszewska 0.

Piotrcovia: Kowalczyk - Wypych 9, Szczecina 3, Gleń 3, Podrygała 2, Szafnicka 2, Mijas 2, Dąbrowska 0, Krzysztoszek 0, Mielczewska 0.