Druga sparingowa wygrana NMC Powen Zabrze

Alicja Chrabańska

W czwartek NMC Powen Zabrze, w trakcie przerwy w rozgrywkach PGNiG Superligi, podejmowało w meczu sparingowym czeskie SKP Frydek-Mistek. Czesi po raz kolejny postawili rywalom trudne zadanie. Zabrzanie mimo wszystko zwyciężyli 30:29.

Czwartkowy pojedynek był mecze rewanżowym. Po raz pierwszy w trakcie aktualnego cyklu przygotowawczego obie ekipy spotkały się przed Świętami, a gospodarzami meczu byli szczypiorniści z Frydka-Mistka. W Czechach lepsi okazali się zabrzanie, wygrywając 37:33. Spotkanie to dla obu stron nie było łatwe.

Jeszcze bardziej zacięte okazało się starcie na zabrzańskim parkiecie. Podopieczni Bogdana Zajączkowskiego do przerwy prowadzili trzema bramkami (17:14). Ambitni Czesi ruszyli w pogoń i w przeciągu kolejnych 30 minut niemal dogonili przeciwników ostatecznie przegrywając zaledwie jednym trafieniem (29:30). W szeregach NMC Powen Zabrze najlepsza skutecznością popisali się Adrian Niedośpiał i Kamil Mokrzki, obaj zdobyli po 5 bramek.

NMC Powen Zabrze - SKP Frydek-Mistek 30:29 (17:14)