AMŚ: Polki słabsze od Rumunek

Maciej Wojs

Reprezentantki Polski przegrały z Rumunią 18:24 (9:12) w swoim drugim występie podczas 21. Akademickich Mistrzostw Świata w Brazylii. Była to pierwsza porażka zawodniczek Kima Rasmussena.

Po niedzielnym zwycięstwie nad gospodyniami turnieju (31:26), polskie szczypiornistki w drugim dniu mistrzostw stanęły naprzeciw reprezentacji Rumunii. Biało-czerwone udanie rozpoczęły spotkanie, wypracowując sobie przewagę w pierwszych minutach meczu. Podopieczne Kima Rasmussena kontrolowały boiskowe wydarzenia aż do 20. minuty, gdy inicjatywę przejęły rywalki.

Dobra gra bramkarki reprezentacji Rumunii sprawiła, iż nasze piłkarki zaczęły tracić kontakt z przeciwnikiem, który na przerwę zszedł wygrywając 12:9. W drugiej połowie spotkania gra obu ekip nie uległa większej zmianie, a twarda defensywa Rumunek wybijała Polki z uderzenia. Ostatecznie biało-czerwone przegrały 18:24, notując pierwszą porażkę w turnieju.

We wtorek podopieczne Rasmussena zmierzą się z outsiderem grupy, reprezentacją Urugwaju.

Polska - Rumunia 18:24 (9:12)