Turniej w Elblągu: Start lepszy od Łączpolu w przeglądzie kadr

Michał Gałęzewski

Start Elbląg wygrał na zakończenie turnieju we własnej hali z AZS-em Łączpol AWFiS Gdańsk 29:24. W tym spotkaniu na boisko wyszło aż 36 zawodniczek.

Turnieje przedsezonowe są okazją do tego, by szkoleniowcy dokonali przeglądu kadr pod kątem przydatności do sezonu. Nie inaczej było tym razem. W zespole z Gdańska zagrało aż 20 zawodniczek, w tym testowana bramkarka Katarina Perović. Aż dwanaście szczypiornistek AZS-u Łączpol AWFiS rzuciło przynajmniej jedną bramkę. Również w Starcie szansę otrzymał pełny skład.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla elblążanek. Niezwykle skuteczna była Sylwia Lisewska, a po trafieniu Aleksandry Dankowskiej, w 14. minucie Start prowadził już 9:2. Od tego momentu podopieczne Jerzego Cieplińskiego zaczęły wchodzić w mecz, jednak nie wystarczyło to do zbliżenia się do gospodyń na bezpieczną odległość. Po rzucie Ljubow Osadczy, na siedem minut przed przerwą widniał rezultat 8:13. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się rezultatem 9:16.

Od początku drugiej połowy AZS Łączpol AWFiS zaczął odrabiać straty. Gdańszczanki rzuciły trzy szybkie bramki i po trafieniu Hanny Strzałkowskiej, przegrywały już tylko różnicą czterech trafień. W końcu jednak Start uspokoił grę. Dodatkowo skuteczna była Patrycja Świerżewska i gospodynie na jedenaście minut przed końcem prowadziły już 24:17.

Do ostatnich minut obraz gry się nie zmienił. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy kontrolowały sytuację na boisku i ostatecznie zwyciężyły 29:24. Było to pierwsze zwycięstwo gospodyń w turnieju. Gdańszczanki mają natomiast na swoim koncie dwie porażki.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Start Elbląg 24:29 (9:16)

AZS Łączpol AWFiS: Dobrowolska, Hawrylkiw, Perović - Osadcza 3, Strzałkowska 3, Siódmiak 3, Pasternak 3, Stachowska 2, Neitsch 2, Ciura 2, Mazurek 1, Karwecka 1, Klonowska 1, Lipska 1, Tomczyk 1 oraz Pesel, Kwiatkowska, Dąbrowska, Skonieczna, Fesdorf.
Kary: 4 min. (Stachowska 2 min., Osadcza 2 min.).
Karne: 5/6.

Start: Sielicka, Szywerska - Waga 6, Lisewska 5, Świerżewska 4, Kwiecińska 4, Balsam 2, Dankowska 2, Muchocka 2, Pinda 2, Szopińska 1, Matuszczyk 1, Jędrzejczyk 1 oraz Hawryszko, Gerej, Romanowicz.
Kary: 8 min. (Muchocka 2 min., Matuszczyk 2 min., Kwiecińska 2 min., Świerżewska 2 min.).