Kontrolowana wygrana Wybrzeża Gdańsk. Poważna kontuzja Łączkowiaka

Michał Gałęzewski

Wybrzeże Gdańsk odniosło kontrolowane zwycięstwo z MKS-em Poznań. Zespół znad morza wygrał 30:25. Spotkanie zakończyło się źle dla Tomasza Łączkowiaka, który doznał groźnie wyglądającej kontuzji kolana.

Po wcześniejszych meczach zdecydowanym faworytem było Wybrzeże Gdańsk. Zawodnicy znad morza na początku mieli jednak problemy z Maciejem Tokajem, który nie tylko skutecznie wykonywał karne, ale i był skuteczny w ataku pozycyjnym. Po jego trafieniu MKS w 6. minucie prowadził 3:1.

Później jednak Wybrzeże zaczęło grać coraz skuteczniej. Po raz pierwszy na prowadzenie gdańszczanie wyszli w 11. minucie po trafieniu Łukasza Rogulskiego. Do 19. minuty MKS trzymał kontakt, ale kolejnych pięć bramek z rzędu rzucili czerwono-biało-niebiescy, którzy na sześć minut przed końcem prowadzili już 14:8.

W zespole gospodarzy już w pierwszej części spotkania na boisko wyszli wszyscy szczypiorniści, a ośmiu z nich wpisało się na listę strzelców. Ostatecznie wynik tej połowy rzutem tuż przed końcowym gwizdkiem ustalił rzutem z koła Sergiusz Dworaczek. Wybrzeże przed zmianą stron prowadziło 15:9.

Od początku drugiej połowy Wybrzeże przeważało i po szybkiej akcji kapitana - Dawidem Nilssonem w 35. minucie gdańszczanie prowadzili już różnicą ośmiu bramek. W tym momencie jednak gra zespołu znad morza się załamała. Grali oni bez wielkiego zaangażowania, co wykorzystywali goście.

Do niezwykle skutecznego Tokaja dołączył też Daniel Bartłomiejczyk i goście zmniejszyli stratę nawet do czterech trafień. Od 51. minuty MKS grał w osłabionym składzie, gdyż za faul na wychodzącym do kontry Patryku Abramie, czerwoną kartkę zobaczył Artur Klopsteg. Dużo gorzej wyglądała sytuacja z 58. minuty meczu. Po starciu z Dawidem Nilssonem, z całym impetem na kolano upadł Tomasz Łączkowiak. Zawodnik MKS-u skręcał się z bólu i został zniesiony z boiska na noszach. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 30:25.

Wybrzeże Gdańsk - MKS Poznań 30:25 (15:9)

Wybrzeże: Chmieliński, Sokołowski, Plaszczak - Ćwikliński 6, Rogulski 4, Kondratiuk 4, Prymlewicz 4, Skrzypczak 3, Kornecki 3, Bednarek 2, Papaj 2, Nilsson 1, Dworaczek 1 oraz Abram, Niedziółka, Suwisz.