Croatia Cup: Czarnogóra z Macedonią na remis

Maciej Wojs

W drugim dniu turnieju Croatia Cup w Umagu reprezentacja Macedonii zremisowała z Czarnogórą 30:30. Zespół Ivicy Obravana w ostatnich minutach odrobił do rywali dwubramkową stratę.

Sobotnie spotkanie długo układało się po myśli macedońskiego zespołu. Jeszcze 46. minucie niezawodny Kirył Łazarow wysunął swoją drużynę na prowadzenie 25:23, jednak kłopoty Macedończyków miały dopiero nadejść.

Od wspomnianego trafienia Łazarowa, Czarnogórcy zdobyli pięć bramek z rzędu i w 52. minucie wygrywali 28:25. Wszystko wskazywało na to, że czarnogórska drużyna nie straci już prowadzenia, tym bardziej, że 58. minucie po golu Vuko Borozana mieli dwa trafienia przewagi nad rywalami (30:28).

Macedończycy w ostatnich sekundach odrobili jednak straty. Dystans do rywali zmniejszył najpierw Gocze Olejski, a decydującą bramkę zdobył w samej końcówce Filip Łazarow.

Zespół Ivicy Obravana zakończył rywalizację w Umagu z remisem i porażką na koncie. Czarnogórcy w niedzielę rozegrają drugie spotkanie, a ich rywalem będą gospodarze turnieju.