Twierdza Poznań wciąż niezdobyta

Michał Halski

Szczypiorniści MKS-u Poznań odnieśli swoje piąte zwycięstwo w rozgrywkach I ligi mężczyzn. Dzięki pokonaniu zespołu z Grudziądza poznaniacy przesunęli się w górę tabeli.

Poznaniacy zapowiadali przed meczem, że czeka ich ciężka potyczka. Jak później się okazało spotkanie było wyrównane ale tylko na samym początku. Wynik otworzył Bartosz Przedpełski a chwilę później odpowiedział Przemysław Mrozowicz po szybkim wznowieniu. Obie drużyny przez pierwsze pięć minut grały szybko i niedokładnie. żadna z ekip nie potrafiła uspokoić swojej gry przez co wynik oscylował wokół remisu.

Najszybciej ta sztuka udała się podopiecznym Domana Leitgebera. Dzięki lepszej grze w obronie i spokojnym rozgrywaniu piłki w ataku poznaniacy dali sygnał, że chcą przejąć inicjatywę w tym spotkaniu. Na domiar złego dla gości w bramce MKS-u co raz lepiej zaczął spisywać się Piotr Góral. Taki obrót sytuacji pozwolił gospodarzom na wyprowadzenie sobie bezpiecznej przewagi. Widząc błędy swoich podopiecznych Jarosław Knopik poprosił o czas już w 11. minucie przy stanie 7:3 dla MKS-u Poznań.

Wskazówki trenera nie pomogły gościom, którzy w dalszym ciągu nie potrafili znaleźć recepty na pokonanie bramkarza. Po drugiej stronie w ataku dzielili i rządzili Maciej Tokaj, Łukasz Niedzielak oraz skrzydłowi Mateusz Pacała i Wojciech Leder. Praktycznie każda akcja MKS-u przynosiła bramkę a przewaga poznaniaków rosła z minuty na minutę. Dzięki czemu na przerwę podopieczni trenera Leitgebera schodzili z zaliczką aż dziesięciu bramek!

Druga połowa również należała do gospodarzy, którzy wyprowadzali zabójcze kontry i nie pozwolili przyjezdnym na zniwelowanie przewagi. Trener dał pograć zawodnikom rezerwowym, dał również zadebiutować w pierwszym zespole Mateuszowi Wituckiemu, który w swoim debiucie rzucił trzy bramki i pokazał się z dobrej strony. Dzięki wygranej MKS przesunął się w górę tabeli i dalej jest niepokonany przed własną publicznością.

MKS Poznań - Mueller MKS Grudziądz 35:22 (18:8)

MKS Poznań: Zarzycki, Badowski, Góral - Tokaj 8, Bekisz 5, Niedzielak 4, Pacała 3, Przedpełski 3, Pochopień 3, Witucki 3, Grycman 2, Bartłomiejczyk 2, Leder 2, Kasperczak J.
Kary: 0 min.
Karne: 0/0.

Mueller MKS: Ziółkowski, Chmurski, Gryszan - Kozłowski 4, Połoga 3, Orłowski 3, Babicki 3, Knopik 2/1, Mrozowicz 2, Nalaskowski 2, Prietz 2, Wiśniewski 1, Kostrzewa, Kruszewski.
Kary: 8 min.
Karne: 1/2.

Kary: MKS Poznań - 0 min.; Mueller MKS - 8 min. (Knopik, Połoga, Mrozowicz, Prietz - po 2 min.).

Sędziowali: Andrzej Gratunik (Zielona Góra) i Filip Fahner (Wrocław).
Widzów: 180 (za protokołem).