/ Norbert Barczyk/Pressfocus/Newspix.pl

Bauhaus Liga ASOBAL: Barcelona bezlitosna dla wicemistrza. Trzy gole Syprzaka

Maciej Wojs

FC Barcelona Lassa potwierdziła swą dominację w Hiszpanii. Katalońska drużyna wygrała we wtorek na parkiecie wicemistrza kraju, Naturhouse La Rioja, różnicą 11 bramek. Trzy trafienia dla FCB zanotował Kamil Syprzak.

Polak we wtorkowym spotkaniu był silnym punktem zespołu. Syprzak mecz zakończył ze 100-procentową skutecznością rzutów (3/3), a do swego dorobku dołożył jeszcze żółtą kartkę i dwie dwuminutowe kary.

Barcelona od początku rywalizacji była stroną przeważającą, choć do 23. minuty gry gospodarze z Logrono dzielnie dotrzymywali aktualnym mistrzom Hiszpanii kroku. Końcówkę pierwszej połowy Blaugrana wygrała jednak 6:3 i na przerwę zeszła prowadząc 20:16.

Po zmianie stron podopieczni Xavier Pascual dobili rywali. W kontratakach brylowali skrzydłowi - Aitor Arino i Victor Tomas, którzy zdobyli po siedem bramek. Pięć goli dołożył Kirył Łazarow, a po cztery raz trafiali Raul Entrerrios oraz Wael Jallouz.

FCB wygrała w Logrono 39:28 i umocniła się na 1. miejscu w tabeli Bauhaus Ligi ASOBAL. Dla katalońskiej ekipy było to 76. ligowe zwycięstwo z rzędu. Zespół Pascuala ma już pięć punktów przewagi nad Naturhouse.

Kolejny mecz ekipa Kamila Syprzaka rozegra 12 grudnia, kiedy w Palau Blaugrana podejmie czwarte w tabeli Fraikin BM Granollers.