PGNiG Superliga Kobiet: Start zatrzymany w Chorzowie! Pogoń znów zwycięska (wyniki)

Krzysztof Kempski

Do sporej niespodzianki doszło w Chorzowie. Tamtejszy Ruch, który w tym sezonie skazany jest na obronę przed spadkiem z Superligi, z kwitkiem odprawił rewelację rozgrywek - Start Elbląg. Sensacji nie było w Szczecinie. Pogoń pewnie ograła AZS.

Początek rywalizacji w Chorzowie był bardzo wyrównany. Skazywany na pożarcie KPR Ruch prowadził bardzo wyrównany bój ze Startem Elbląg. Po kwadransie gospodynie wypracowały sobie skromną zaliczkę, którą do przerwy zdołały utrzymać. W drugiej części emocje wcale nie były mniejsze. Raz na prowadzenie wychodziły miejscowe, by po chwili je stracić. Ostatecznie Ruch ograł sensacyjnie Start 24:22.

Niespodzianki nie było za to w meczu Pogoni Baltica Szczecin z AZS-em Łączpolem AWFiS-em Gdańsk. Od samego początku zawodów prym wiodły gospodynie. Wykorzystywały każdy błąd rywala i skutecznie kontrowały. Do przerwy prowadziły już 20:9. Po zmianie stron zawody bardziej się wyrównały, ale zwycięstwo miejscowych ani przez chwilę nie było zagrożone.