WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Słowenia: Przyzwoity występ Michała Szyby

Maciej Wojs

Michał Szyba zdobył cztery bramki w sobotnim spotkaniu RK Gorenje Velenje z RD Istrabenz Plini Izola w ramach 16. kolejki słoweńskiej 1. NLB Leasing ligi. Drużyna Polaka pozostała liderem tabeli.

Polski rozgrywający był obok Stasa Skube, Nejca Cehte oraz Senjamina Buricia czołowym strzelcem zespołu. RK Gorenje bez najmniejszych problemów ograło 11. w tabeli RD Izolę. Losy rywalizacji były rozstrzygnięte już po pierwszej połowie.

Wicemistrzowie Słowenii potyczkę rozpoczęli od prowadzenia 3:0, które szybko powiększyli do stanu 8:4. Osy dominowały na parkiecie, a debiutujący w roli ich trenera Marko Sibila mógł być zadowolony. Do przerwy RK Gorenje prowadziło już 20:9.

W drugiej połowie drużyna z Velenje spokojnie kontrolowała przebieg meczu. W 40. minucie jej przewaga wzrosła do 12 bramek (25:13), a ostatecznie zatrzymała się na 15 trafieniach (40:25).

Zespół Szyby kolejne ligowe spotkanie rozegra 13 lutego. Jego rywalem będzie 10. w stawce Dobova.