WP SportoweFakty / Kuba Hajduk

Sparingowo: Azoty Puławy sprawdzają formę w Czechach

Marcin Górczyński

Brązowi medaliści mistrzostw Polski biorą udział w turnieju Valassky Cup w czeskiej Zubri. Na inaugurację szczypiorniści z Puław wygrali z austriackim UHK Krems 32:27.

Puławianie wyjechali do Czech, by sprawdzić się w pojedynkach z gospodarzami zawodów, HC Robe Zubri, słowacką Spartą Mlohovce oraz austriackim UHK Krems. Dla zawodników Marcina Kurowskiego to kolejny poważny test przed sezonem. Przed kilkoma dniami rozegrali dwa sparingi z ZTR-em Zaporoże

W czeskiej Zubrii na początek KS Azoty Puławy stoczyły bój z UHK Krems. Brązowi medaliści mistrzostw Polski nie dali Austriakom szans i już w pierwszej połowie rozstrzygnęli mecz. Na skrzydle świetnie spisywał się Jan Sobol, z drugiej linii rywali ostrzeliwał Nikola Prce. Austriacki zespół stać było tylko na minimalne zmniejszenie strat w drugiej połowie.

W sobotę puławianie zmierzą się ze Spartą Mlohovce, a w niedzielny poranek na zakończenie turnieju zagrają z gospodarzami zawodów.

UHK Krems - KS Azoty Puławy 27:32 (11:17)

Azoty: Zapora, Bogdanov - Petrovsky, Mielczarski, Kuczyński, Śliwiński, Kosiak, Łyżwa 2, Kubisztal 3, Skrabania 5, Przybylski, Grzelak 3, Masłowski 3, Kowalczyk 3, Sobol 5, Prce 7.