PAP/EPA / BO AMSTRUP / Na zdjęciu: Marta Gęga (z lewej) oraz Kari Brattset Dale (z prawej)

ME 2020. Kiedy kolejny mecz reprezentacji Polski? Gdzie oglądać? (transmisja)

Jakub Artych

Reprezentacja Polski kobiet rozpoczęła mistrzostwa Europy od fatalnej porażki z Norwegią. Polki będą miały okazję do zrehabilitowania się w sobotę. Sprawdź, kto będzie naszym rywalem.

W pierwszym meczu na mistrzostwach Europy kobiet w piłce ręcznej reprezentacja Polski dostała lekcję szczypiorniaka od Norweżek (22:35). O ile przed przerwą Biało-Czerwone jeszcze trzymały kontakt z faworytkami, o tyle w drugiej połowie nie istniały w ataku. Skoro przez 10 minut nie rzuca się bramki w meczu z przeciwnikiem klasy Norweżek, to nawet o wyrównanym boju nie może być mowy.

Idealną okazją do zrehabilitowania się będzie spotkanie z Rumunią, która jest bardziej w zasięgu Polek niż Norwegia.

Od ostatniego starcia z Rumunkami minęły ponad trzy lata. Polki wygrały wówczas wyjazdowy sparing 27:21. Bardziej pamiętana jest rywalizacja sprzed blisko pięciu lat, gdy Biało-Czerwone nie zdołały wejść na podium MŚ 2015. Porażka 22:31 najlepiej oddaje przebieg boju o brąz mistrzostw świata.

Teraz właśnie pomiędzy Polską a Rumunią rozstrzygnie się to, kto awansuje do drugiej fazy grupowej. Rumunki, podobnie jak podopieczne Arne Senstada, mistrzostwa Europy rozpoczęły od porażki.

Kolejny mecz w ramach mistrzostw Europy Polki zagrają w sobotę, 5 grudnia. Początek o godzinie 16:00. Transmisja na kanale Eurosport 2.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.