Rajd Dakar: Krzysztof Hołowczyc znów w czołówce

Rafał Lichowicz

Krzysztof Hołowczyc zajął 5. miejsca na mecie dwunastego, przedostatniego etapu tegorocznego Rajdu Dakar. Zwyciężył Stephane Peterhansel, który został nowym liderem wśród załóg samochodowych.

Stephane Peterhansel przejął prowadzenie w rajdzie na siódmym pomiarze czasowy 349-kilometrowego odcinka specjalnego z El Salwador do La Serena. Francuz, który wygrał Rajd Dakar jedenaście razy, walczy w tym roku o swoje szóste zwycięstwo w klasyfikacji samochodów.

Na mecie piątkowego etapu Peterhansel był szybszy od Nassera Al-Attiyaha o 3 minuty i 38 sekund. Trzeci Nani Roma stracił do kolegi z zespołu Monster Energy X-raid Team blisko sześć minut. W klasyfikacji generalnej Hiszpan przed finałowym etapem ma 26 sekund straty do Peterhansela.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Świetnie spisał się po raz kolejny Krzysztof Hołowczyc. Polak w swoim Mini wykręcił piąty czas 12. odcinka specjalnego ze stratą 18 minut i 6 sekund do zwycięzcy.

Pozostałe polskie załogi uplasowały się w drugiej dziesiątce. Siódmy w klasyfikacji generalnej Marek Dąbrowski zajął 14. miejsce.