Materiały prasowe / Orlen Team / Na zdjęciu: Maciej Giemza

Dakar 2021. Motocykle. Świetna postawa Macieja Giemzy. Toby Price najlepszy na trzecim etapie

Łukasz Kuczera

Maciej Giemza uzyskał jedenasty czas na trzecim etapie Rajdu Dakar. Polak stracił tylko nieco ponad 14 minut do najszybszego na wtorkowym odcinku Toby'ego Price'a. Nowym liderem klasyfikacji generalnej został Skyler Howes.

Maciej Giemza zasłużył na brawa swoim wtorkowym przejazdem na trasie Rajdu Dakar. Motocyklista Orlen Teamu uplasował się na wysokim, jedenastym miejscu. To najlepszy wynik 25-latka w tegorocznej edycji imprezy i potwierdzenie, że w przyszłości zawodnik pochodzący spod Kielc może stanowić o przyszłości Dakaru.

Nieco słabiej wypadł drugi z zawodników Orlen Teamu - Adam Tomiczek, który został sklasyfikowany na 33. pozycji. Jako 43. finiszował debiutujący w tym roku w Dakarze 19-letni Konrad Dąbrowski. Na 72. miejscu do mety dojechał z kolei Jacek Bartoszek.

Etapowe zwycięstwo we wtorek zgarnął Toby Price. Motocyklista KTM-a trasę wokół Wadi Ad-Dawasir pokonał w nieco ponad 3 godziny i 38 minut. Drugi Kevin Benavides stracił do niego 1 minutę i 16 sekund.

Do zawirowań doszło w klasyfikacji generalnej, bo problemy mieli dotychczasowi liderzy - Joan Barreda i Ricky Brabec. W efekcie na czoło Dakaru wśród motocyklistów wysunął się Skyler Howes.