Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: Earvin Ngapeth w ataku

Sensacja w Modenie! Włoski gigant kompletnie rozbity

Jakub Fordon

Valsa Group Modena kompletnie rozczarowała w pierwszym meczu finałowym Pucharu CEV. Włoski zespół przegrał 0:3 z belgijskim Knack Roeselare.

Do finału Pucharu CEV Valsa Group Modena awansowała po tym, jak wyeliminowała PGE Skrę Bełchatów. Natomiast Knack Roeselare sprawiło sporo sensacją, bowiem po złotym secie okazała się lepsza w dwumeczu od Gas Sales Bluenergy Piacenzy Volley.

Do pierwszego spotkania w decydującej o triumfie rywalizacji doszło we Włoszech. Gospodarze z Modeny byli zdecydowanymi faworytami tego pojedynku. Jednak belgijka drużyna pokazała już w tych rozgrywkach, że potrafi wygrywać w kraju leżącym na Półwyspie Apenińskim.

W drugiej części premierowej odsłony goście odskoczyli. Zdobyta przez nich przewaga okazała się kluczem do sukcesu. Belgijskie Knack zwyciężyło 25:21 i zszokowało miejscowych kibiców, którzy pojawili się na tym spotkaniu.

Kolejny set rozpoczął się od wyrównanej walki, by goście zbudowali przewagę w połowie. Rywale w końcówce mieli jednak kontakt, ale nie byli w stanie obronić piłek setowych. Knack wykorzystało trzecią okazję, a pomógł w tym psujący zagrywkę Earvin Ngapeth.

Miejscowi fani nie mogli pojąć, co dzieje się z ich drużyną. W końcu faworyt tego pojedynku przegrywał 0:2. A gdyby tego było mało, to przyjezdni z wysokiego "c" rozpoczęli kolejną rundę.

Gospodarze z Modeny byli w stanie doprowadzić do remisu w secie, a nawet wyjść na chwile prowadzenie, ale szybko wszystko wróciło do "normy". Tą tego dnia można było nazwać znakomitą dyspozycję gości z Belgii. Ci triumfowali w trzeciej partii i zamknęli mecz wynikiem 3:0.

Tym samym Knack Roeselare jest bliżej końcowego triumfu w Pucharze CEV. Do rewanżowego spotkania dojdzie 5 kwietnia o godzinie 20:30 w Belgii. Valsa Group Modena musi wygrać tamten mecz 3:0 bądź 3:1, by doprowadzić do złotego seta.