WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Legionovia pokonała Atom Trefl za zamkniętymi drzwiami

Krzysztof Sędzicki

Siatkarki Legionovii pokonały Atom Trefl Sopot 3:2 w pierwszym z dwóch zaplanowanych sparingów zaplanowanych na bieżący weekend w legionowskiej Arenie. Spotkanie to miało charakter zamknięty.

Pierwsze trzy sety rozstrzygnęły na swoją korzyść gospodynie wygrywając dwukrotnie do 11 oraz do 19. Trenerzy obu ekip postanowili jednak rozegrać kolejne dwie partie, a w tych lepsze okazały się sopocianki triumfując dwa razy po 25:20.

W związku z powrotem przepisu o 10-minutowej przerwie między drugą a trzecią odsłoną, zespoły uzgodniły, że dojdzie do niej również podczas tego meczu kontrolnego. Przerwa ta raczej nie wybiła z rytmu podopiecznych Roberta Strzałkowskiego, choć w trzecim secie sytuacja boiskowa zaczęła się nieco wyrównywać.

Ekipy z Legionowa i Sopotu zmierzą się ze sobą ponownie w sobotę. Spotkanie to, podobnie jak piątkowe, odbędzie się bez udziału publiczności.

Legionovia Legionowo - Atom Trefl Sopot 3:2 (25:11, 25:11, 25:19, 20:25, 20:25)

Legionovia: Grabka (3), Mikołajewska (8), Chojnacka (19), Bociek (10), Skiba (17), Połeć (11), Adamek (libero) oraz Pacak (4), Rasińska (10), Wawrzyniak, Korabiec (libero).

Atom Trefl: Gajewska, Damaske (8), Bednarek (2), Goliat (7), Fedusio (13), Łukasik J. (7), Kulig (libero) oraz Mielczarek (13), Łukasik M. (9), Mras, Skorupa, Wójcik (5), Bodasińska (libero).