Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Rosji

MŚ 2018: Rosja wystartowała bez potknięcia. Australia stawiała opór momentami

Reprezentacja Rosji zdobyła pierwszy komplet punktów w mistrzostwach świata. Z pokonaniem 3:0 Australii nie miała większych problemów.

Fachowców, którzy uznają reprezentację Rosji za faworyta do mistrzostwa świata, nie brakuje. Było ich słychać przed turniejem znacznie głośniej niż tych, którzy typują na złotych medalistów siatkarzy z jakiegokolwiek innego kraju. - Rosja jest poza konkurencją - przewiduje Władimir Alekno, były selekcjoner reprezentacji.

Od faworyta oczekiwano na inaugurację zwycięstwa spokojnego, przekonującego. W tej dekadzie przegrał z Australijczykami tylko dwa sety w pięciu konfrontacjach. W pierwszej partii środowego meczu reprezentacja Rosji wygrała 25:21. Druga była interesująca. Początkowo prowadził 8:6 zespół z Antypodów, później długo wynik był bliski remisu, ale ostatnie przyspieszenie Rosjan dało im zwycięstwo 25:20.

Czołowym graczem zespołu z największego kraju świata był Dmitrij Muserski. Po przeciwnej stronie boiska starał się dotrzymywać mu kroku Paul Carroll. W trzecim secie obu za jednym zamachem wyprzedził w rankingu punktujących Maksim Michajłow, a faworyt podsumował mecz zwycięstwem 25:16. Australia momentami stawiała opór, ale w ostatecznym rozrachunku okazała się gorsza od Rosji we wszystkich elementach. Skończyło się najbardziej przewidywanym wynikiem 3:0, a selekcjoner Kangurów zorganizował już w końcówce meczu przegląd rezerwowych.

Australia - Rosja 0:3 (21:25, 20:25, 16:25)

Australia: Carroll (13), Walker (8), Graham (7), Smith (6), Mote (5), Peacock (1), Perry (libero) oraz Passier (1), Staples, Sanderson, Dosanjh, Williams.

Rosja: Michajłow (16), Muserski (13), Wolwicz (9), Wołkow (8), Bereżko (7), Butko (3), Wierbow (libero) oraz Kurkajew.