WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów

Ani przez chwilę nie było nadziei. Developres SkyRes Rzeszów bez słabych punktów w rewanżu

Piotr Woźniak

Rzeszowianki przyjechały do Łodzi, by wyrównać stan rywalizacji półfinałowej i przenieść ją na Podkarpacie. Wyszły na boisko pewne siebie, ani przez moment nie dając nadziei Łódzkim Wiewiórom na ugranie choćby seta.

Łodzianki przystępowały do spotkania we własnym obiekcie z uprzywilejowanej pozycji, mając na koncie zwycięstwo odniesione w hali na Podpromiu. Ciężar gatunkowy tego meczu było widać zwłaszcza po rozgrywających, które w pierwszym secie nie były zbyt precyzyjne i obie zostały zmienione. Kiedy piłkę "za dekolt" rywalkom wepchnęła Jelena Blagojević, o czas poprosił trener Masek (7:11). Emocje wiązały ręce łodziankom, które po ataku Van Ryk przegrywały 11:18. Rysice nie mogły wymarzyć sobie lepszego otwarcia tego pojedynku (20:25).

Gospodynie nie mogły wydobyć się z marazmu, a dość mocno pojedynczy blok Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej odczuła na własnej skórze, atakując z szóstej strefy, Lazović (3:7). Po stronie ŁKS-u Commercecon Łódź trwało szukanie optymalnego zestawienia. Gruzinka Kalandadze weszła w buty Zaroślińskiej-Król (12:12). Po raz kolejny zwyciężczynie rundy zasadniczej włączyły w drugiej części seta szósty bieg i atakiem Kiery Van Ryk podwyższyły prowadzenie (22:25).

Siatkarki z miasta włókniarzy już na początku trzeciego seta wdały się w pojedynek na kiwki, ale w tej "małej grze" lepsze były rzeszowianki (6:10). Doskonale to spotkanie podsumowała sytuacja z końcówki meczu, kiedy w głowę z zagrywki swoją koleżankę trafiła Kalandadze i na moment wstrzymaliśmy oddech (12:16). Gospodynie mogły doprowadzić do walki na przewagi, ale w ostatniej akcji meczu błąd gonił błąd i o losach awansu do finału zadecyduje spotkanie w Rzeszowie (23:25).

ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 22:25, 23:25)

ŁKS: Wójcik, Lazović, Ninković, Bongaerts, Alagierska, Zaroślińska-Król, Saad (libero) oraz Pasznik, Kalandadze, Pacak, Strasz

Developres: Polańska, Van Ryk, Krajewska, Blagojević, Efimienko-Młotkowska, Fidon-Lebleu, Krzos (libero) oraz Kaczmar, Stencel, Rasińska, Przybyła (libero), Grabka

MVP: Kiera van Ryk (Developres SkyRes Rzeszów)