AZS Białystok Akademickim Mistrzem Polski

Anna Jawor

Siatkarki z Podlasia pokonały zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego 3:1 i tym samym obroniły wywalczony przed rokiem w Rzeszowie tytuł AMP. Zawodniczki AZS-u Białystok w całym turnieju straciły tylko dwa sety. Ich dominacja w tych mistrzostwach nie podlegała dyskusji.

W pierwszym secie finału białostoczanki pewnie wygrały do 17. W drugiej odsłonie spotkania siatkarki Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok miały duże problemy z przyjęciem zagrywki i niespodziewanie przegrały seta do 13. W kolejnych partiach meczu siódmy zespół ubiegłego sezonu Plus Ligi Kobiet powrócił do dobrego poziomu gry z początku spotkania i pokonał zawodniczki AZS-u Ostrowiec Świętokrzyski do 19 i do 17.
MVP turnieju została wybrana Małgorzata Cieśla (AZS Białystok). Natomiast tytuł najlepszej libero Akademickich Mistrzostw Polski przypadł Magdalenie Saad (AZS Białystok).

W ramach przygotowań do sezonu drużyna Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok prawdopodobnie wystąpi w turniejach w Iławie i Żukowie.