Materiały prasowe / Ryszard Glapiak/TAURON Liga / Na zdjęciu: siatkarki IŁCapital Legionovia Legionowo

IŁ Capital Legionovia Legionowo zbudowała potężny handicap. Emocje tylko w jednym secie

Piotr Woźniak

IŁ Capital Legionovia pokonała Grot Budowlanych Łódź 3:0 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym tej pary. MVP spotkania została wybrana Aleksandra Gryka. Teraz rywalizacja przenosi się do miasta włókniarzy.

Siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo przy zagrywce Turczynki Yaprak Erkek zdołały wypracować sobie dwa oczka zaliczki w starciu czwartej i piątek ekipy rundy zasadniczej (7:5). Wtedy o przerwę poprosił trener Maciej Biernat. Kiedy łodziankom ta partia zaczęła wymykać się spod kontroli na parkiecie pojawiła się Paulina Damaske (18:14). Na gaszenie pożaru było już jednak zbyt późno. Przewaga gospodyń została przypieczętowana atakiem Yaprak Erkek (25:20).

Legionowianki zdołały wyeliminować z działań ofensywnych Anę Cleger i sytuację w ważnym momencie musiała ratować Martyna Łazowska kiwką z drugiej piłki (8:7). Dwa setballe jednak nie wystarczyły, by spokojnie podwyższyć wynik meczu i podopieczne Alessandro Chiappiniego musiały drżeć o wynik. Dopiero pojedynczy blok Olivii Różański na Kubance oraz kapitalna obrona Lemańczyk pozwoliły rozstrzygnąć tego seta po myśli IŁ Capital Legionovii Legionowo (31:29).

Grot Budowlane Łódź zostały postawione pod ścianą, popełniały błędy w przyjęciu, a komunikacja ze środkowymi pozostawiała wiele do życzenia (10:7). Łodzianki musiały podejmować ryzyko i takie też podjęła Cleger, ale po jej mocnej zagrywce piłka wylądowała tuż za linią końcową boiska, co potwierdził challenge (15:13). As serwisowy Różański na Góreckiej zakończył cały mecz (25:20).

IŁ Capital Legionovia Legionowo - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 31:29, 25:20)

Legionovia: Grabka, Gryka, Erkek, Różański, Silva Franco, Tokarska, Lemańczyk (libero) oraz Damaske M., Stefanik.

Grot Budowlani: Centka, Fedusio, Łazowska, Lisiak, Górecka, Cleger, Łysiak (libero) oraz Damaske P., Lewandowska, Kędziora.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.