PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu; Stefan Kraft

Wygrał ostatni turniej i zgarnął wielką premię

PS

Stefan Kraft zajął trzecie miejsce w finałowym konkursie Pucharu Świata w Planicy, ale to wystarczyło, aby przypieczętować triumf w cyklu Planica 7. Austriak zainkasował pokaźną premię.

24,4 punktu - tyle wynosiła przewaga Stefana Krafta nad Anze Laniskiem w klasyfikacji turnieju Planica 7 przed finałowym konkursem sezonu 2022/23. W niedzielę Timi Zajc o 0,1 punktu pokonał Laniska, trzeci w zawodach był Kraft i obronił sporą przewagę nad Słoweńcami.

W sześciu skokach Kraft uzyskał łączną notę 1366,8 punktu. Lanisek stracił do niego 14,5 punktu, a Zajc 17,9 punktu. Najlepszym z Polaków w tym cyklu był Piotr Żyła - siódme miejsce. Do triumfatora stracił 103,2 punktu.

Kraft wywalczył na koniec pokaźną premię za triumf w tym turnieju. Na jego konto wpadnie 20 tysięcy franków szwajcarskich, czyli ponad 94 tysiące złotych. Dodajmy, że cykl Planica 7 składał się ostatecznie z sześciu serii - po tym, gdy piątkowy konkurs został przeniesiony na sobotę i składał się tylko z jednej serii.