PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Jerzy Janowicz

Na taki wynik Jerzy Janowicz czekał bardzo długo

Anna Bagińska

W trzecim dniu Bytom Cup udało się wreszcie rozegrać wszystkie zaplanowane mecze. Swoje spotkanie dokończył też Jerzy Janowicz, który wraca do gry po dłuższej przerwie.

We wtorek pogoda nie była łaskawa i sporo spotkań Bytom Cup zostało przeniesionych na środę. Mecz Jerzego Janowicza z Władysławem Orłowem został przerwany z powodu deszczu. Pauza nie wybiła Polaka z gry.

Było 3:6, 4:3 dla niego, kiedy w środę spotkanie zostało wznowione. Wygrał drugiego seta, a w decydującej partii okazał się lepszy od rozstawionego wyżej rywala.

- Dzisiejsze zwycięstwo rankingowo nie znaczy dla mnie absolutnie nic, karierowo też absolutnie nic. Po prostu działa dla mojej świadomości, że mogę w tego tenisa jeszcze coś pograć i próbować czerpać z tego przyjemność - powiedział łodzianin po wygranej dla oficjalnej strony Polskiego Związku Tenisowego.

ZOBACZ WIDEO: Dziennikarka wzruszyła się przy przemówieniu Świątek. "Iga jest cudownym człowiekiem"  Jerzy Janowicz występuje w turnieju w Bytomiu dzięki dzikiej karcie otrzymanej od organizatorów. Wygrana nad Władysławem Orłowem była jego pierwszym zwycięstwem w rozgrywkach rangi ITF po powrocie na korty po dwuletniej przerwie. W drugiej rundzie zmierzy się z Szymonem Kielanem.

W sumie w spotkaniach singlowych zwycięsko pierwszą rundę przeszło czterech Polaków. W grze oprócz wspomnianych wyżej Jerzego Janowicza i Szymona Kielana zostają także Michał Mikuła oraz Maciej Rajski. Zaś w deblu o końcowy triumf walczy dalej sześciu przedstawicieli gospodarza turnieju.

Bytom Cup, Bytom (Polska)
ITF World Tennis Tour, kort ziemny, pula nagród 15 tys. dolarów

Środa, 8 czerwca
I runda gry pojedynczej:

Szymon Kielan (Polska) - Ivan Marrero Curbelo (Hiszpania) 1:6, 7:6(5), 7:6 (3)
Jerzy Janowicz (Polska) - Władysław Orlow (Ukraina, 5) 3:6, 7:6(5), 6:3
Daniel Siniakov (Czechy) - Martyn Pawelski (Polska) 6:4, 6:3
David Poljak (Czechy, 1) - Wojciech Marek (Polska) 7:6(3), 6:3
Michał Mikuła (Polska) - Daniel Paty (Czechy) 6:4, 6:2
Maciej Rajski (Polska, 7) - Jiri Jenicek (Czechy) 6:1, 6:2
I runda gry podwójnej:

Szymon Kielan (Polska, 4)/Władysław Orłow (Ukraina, 4) - Nikodem Barcik (Polska)/Marcin Żarski (Polska) 6:1, 6:0
Jakub Mensik (Czechy)/ Olaf Pieczkowski (Polska) - Georgij Krawczenko (Ukraina)/Patrik Niklas-Salminen (Finlandia) 6:0, 6:0 walkower
Wojciech Marek (Polska)/ Martyn Pawelski (Polska) - Max Wiskandt (Niemcy)/Paul Woerner (Niemcy) 6:0,n6:0 walkower
Jiri Barnat (Czechy)/ Filip Duda (Czechy) - Piotr Kusiewicz (Polska)/Sandro Szic (Polska) 7:6(5), 5:7, 10:8
Michał Mikuła (Polska)/ Yann Wójcik (Polska) - Ivan Marrero Curbelo (Hiszpania)/Dawid Taczała (Polska) 7:6(5), 6:2

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.