PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: Gael Monfils

Gael Monfils przegrał spektakl. Ale gospodarze mieli powód do radości

Marcin Motyka

Gael Monfils nie wykorzystał meczbola i w trzech setach przegrał z Francisco Cerundolo w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Jedynym Francuzem w 1/16 finału został Ugo Humbert.

Choć Gael Monfils obecnie nie jest najwyżej notowanym francuskim tenisistą, ciągle jest najpopularniejszym. Dlatego we wtorkowe popołudnie tłum kibiców przybył do hali Bercy, by oglądać jego mecz w I rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu z Francisco Cerundolo. Miejscowy idol sprawił rodakom mnóstwo emocji, ale przegrał 6:4, 6:7(2), 5:7.

Monfils ma czego żałować, bo był o punkt od sukcesu. Po wygranym pierwszym secie w drugim ze stanu 2:4 wyszedł na 5:4 i miał meczbola, ale zmarnował szansę i przegrał tę partię w tie breaku. Z kolei w trzeciej odsłonie Francuz obronił dwie piłki meczowe przy wyniku 4:5, ale przy kolejnej okazji dla Cerundolo przegrał wymianę i w konsekwencji cały pojedynek.

W ciągu dwóch godzin i 41 minut gry Cerundolo zapisał na swoim koncie jednego asa, 28 zagrań kończących i dziesięć przełamań. Kolejnym rywalem 25-latka z Buenos Aires będzie rozstawiony z numerem ósmym Casper Ruud.

Mimo porażki Monfilsa, we wtorek lokalni fani mieli powód do radości. Jedynym reprezentantem gospodarzy w 1/16 finału będzie bowiem Ugo Humbert. 25-latek z Metzu pokonał 6:4, 6:3 kwalifikanta Marcosa Girona i teraz zagra z Alexandrem Zverevem, turniejową "dziesiątką".

Stawkę uczestników II rundy Rolex Paris Masters 2023 uzupełnił Felix Auger-Aliassime. Kanadyjczyk, który w niedzielnym finale imprezy w Bazylei ograł Huberta Hurkacza, zmagania w Paryżu rozpoczął od zwycięstwa 7:6(3), 6:4 nad Janem-Lennardem Struffem. Jego następnym przeciwnikiem będzie rozstawiony z numerem siódmym Stefanos Tsitsipas.

Ugo Humbert (Francja) - Marcos Giron (USA, Q) 6:4, 6:3

Alexander Zverev przybliżył się do Turynu. Novak Djoković poznał pierwszego rywala

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.