Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Jessica Pegula

Pegula znalazła sposób na Sabalenkę. "Nie panikować"

Łukasz Witczyk

Jessica Pegula w dwóch setach pokonała Arynę Sabalenkę. Tym samym 29-letnia Amerykanka zapewniła sobie awans do półfinału WTA Finals. Tak tenisistka skomentowała swój sukces.

To Aryna Sabalenka była faworytką tego spotkania. Białorusinka nie miała jednak swojego dnia. Wykorzystała to Jessica Pegula, która w dwóch partiach pokonała liderkę światowego rankingu WTA. Reprezentantka Białorusi nie potrafiła odwrócić losów rywalizacji w WTA Finals w Cancun.

Pegula ani na moment nie straciła koncentracji. Sabalenka obroniła bowiem siedem piłek meczowych. - To było bardzo trudne. Było dużo tych punktów. Z Sabalenką jest ciężko w takich sytuacjach. Oglądałam wiele jej meczów, w których broniła piłek meczowych i wygrywała. To mi pomogło - powiedziała po spotkaniu.

Amerykanka przyznała, że sposobem na Sabalenkę były mocne uderzenia. - Staram się wykorzystywać moje meczowe doświadczenie najlepiej jak potrafię. W każdym meczu zawsze czuje się inaczej. Im częściej stajesz w takich sytuacjach, tym lepiej się czujesz. Nie musisz panikować - dodała.

Pegula bardzo dobrze pracowała na korcie i skutecznie zmieniała kierunki. W dobrych momentach przyspieszała grę. Sabalenka ruszyła do odrabiania strat, ale z marnym skutkiem. Świetna akcja zwieńczona forhendem dała jej przełamanie. Po chwili znów miała problemy z serwisem, ale tym razem przezwyciężyła niemoc. Od 0-30 zgarnęła cztery kolejne punkty i z 2:5 zbliżyła się na 4:5. Na więcej rywalka jej nie pozwoliła. Set dobiegł końca, gdy w 10. gemie Sabalenka wpakowała bekhend w siatkę.

Pegula jest już pewna awansu do kolejnej fazy WTA Finals. W grupie pozostało jej jeszcze starcie z Marią Sakkari.