Materiały prasowe / Biuro prasowe SOPOT OPEN / Andrzej Szkocki / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki i Kacper Żuk

Challenger Szczecin: tylko jeden Polak w II rundzie eliminacji. Faworyci nie zawiedli

Kacper Kowalczyk

Tylko jeden z rozstawionych tenisistów zakończył udział w turnieju Pekao Szczecin Open na I rundzie kwalifikacji - Sumit Nagal. Jedynym Polakiem, który awansował do kolejnej fazy jest Yann Wójcik.

Do kwalifikacji największego w tym tygodniu challengera zgłosiło się 32 zawodników, przez co organizatorzy uniknęli tzw. "wolnych losów", które powodowałyby automatyczny awans najwyżej notowanych tenisistów.

W eliminacjach wystartowało łącznie dziesięciu Polaków, a dwóch z nich trafiło na siebie. I tylko zwycięzca tego bratobójczego spotkania zdołał awansować do II rundy. Yann Wójcik bez większych problemów pokonał występującego z dziką kartą Patryka Kosińskiego.

Pozostali reprezentanci Polski nie zdołali wygrać w swoich meczach nawet seta. Najbardziej wyrównany bój stoczył Michał Dembek, ale ostatecznie przegrał z Alejandro Davidovichem Fokiną 5:7, 6:7(3). Wyrównaną walkę tylko w jednym secie nawiązał Grzegorz Panfil. Jan Satral po wygranej pierwszej partii do pięciu, w kolejnej nie oddał Polakowi już gema. Tylko po pięć gemów ugrali ze swoimi rywalami Adrian Andrzejczuk i Kacper Żuk.

W II rundzie wystąpi siedmiu rozstawionych, przegrał tylko Sumit Nagal, który w kwalifikacjach oznaczony był z "jedynką". Rozegrano zaledwie dwa spotkania trzysetowe, za to oba zakończyły się tie-breakami.

Początek niedzielnych gier o godz. 11:00. Rozlosowana zostanie również drabinka gry podwójnej.