PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: Marco Cecchinato

Tenis. ATP Sardynia: wygrane Marco Cecchinato i Lorenzo Musettiego. Dwóch Serbów w półfinale

Marco Cecchinato pokonał Alberta Ramosa w ćwierćfinale turnieju ATP Tour 250 w miejscowości Santa Margherita di Pula na Sardynii. Do półfinału awansował 18-letni Lorenzo Musetti.

W piątek rozegrane zostały ćwierćfinały imprezy na Sardynii. Gospodarzy uradowali występujący dzięki dzikim kartom Marco Cecchinato (ATP 103) i Lorenzo Musetti (ATP 143). W półfinale zameldowali się jeszcze Serbowie Laslo Djere (ATP 74) i Danilo Petrović (ATP 166).

Cecchinato zwyciężył 4:6, 6:1, 6:1 rozstawionego z numerem czwartym Alberta Ramosa (ATP 45). W trwającym dwie godziny i 12 minut meczu Włoch zdobył 41 z 55 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystał siedem z 22 break pointów. Awansował do pierwszego półfinału w głównym cyklu od maja 2019 roku (Monachium).

W I rundzie Cecchinato obronił piłkę meczową w starciu ze swoim rodakiem Gianlucą Magerem. Kolejnym rywalem półfinalisty Rolanda Garrosa 2018 będzie Petrović, który do głównej drabinki wszedł w miejsce Fabio Fogniniego (u Włocha zdiagnozowano COVID-19). W ćwierćfinale Serb pokonał 7:6(3), 6:1 Federico Delbonisa (ATP 78).

W ciągu 93 minut Petrović zaserwował osiem asów. Obronił 11 z 12 break pointów, a sam na przełamanie zamienił wszystkie trzy szanse. 28-letni Serb osiągnął pierwszy półfinał w głównym cyklu.

Musetti wygrał 6:2, 6:4 z Yannickiem Hanfmannem (ATP 101). W drugim secie 18-letni Włoch od 0:4 zdobył sześć gemów z rzędu. W trwającym 91 minut meczu zniwelował dziewięć z 11 break pointów i wykorzystał pięć z sześciu okazji na przełamanie. Musetti awansował do pierwszego półfinału w głównym cyklu.

Przeciwnikiem Djere był Jiri Vesely (ATP 67). Serb pokonał Czecha 6:4, 6:4 po 83 minutach. Tenisista z Nowego Sadu w każdym secie uzyskał po jednym przełamaniu. Zgarnął 29 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Djere awansował do 10. półfinału w ATP Tour na korcie ziemnym. Zmierzy się w nim z Musettim.

Forte Village Sardegna Open, Santa Margherita di Pula (Włochy)