Getty Images / Gonzalo Arroyo Moreno / Na zdjęciu: Jennifer Brady

Bardzo dobry dzień Amerykanek w Rzymie. Awans finalistki Australian Open

Poniedziałek okazał się bardzo dobrym dniem dla amerykańskich tenisistek w turnieju WTA 1000 w Rzymie. Trzy z nich awansowały do kolejnej rundy, w tym finalistka tegorocznego Australian Open.

Pierwszego dnia rzymskiej imprezy nie brakowało zaciętych meczów, ale akurat Jennifer Brady (WTA 13) awansowała bez straty seta, choć pewnych problemów nie uniknęła. Finalistka tegorocznego Australian Open pokonała 6:1, 6:4 Shuai Zhang (WTA 41). W drugiej partii Chinka doszła do głosu, ale Amerykanka wróciła ze stanu 2:4 i 0-40.

W ciągu 76 minut Zhang popełniła dziewięć podwójnych błędów. Brady obroniła trzy z czterech break pointów i wykorzystała pięć z 11 szans na przełamanie. Kolejną rywalką Amerykanki będzie Jekaterina Aleksandrowa (WTA 33), która w 75 minut wygrała 6:3, 6:1 z Martą Kostiuk (WTA 79). Rosjanka pięć razy odebrała rywalce podanie. W awansie nie przeszkodziło jej popełnienie 11 podwójnych błędów.

Cori Gauff (WTA 35) zwyciężyła 7:5, 4:6, 6:4 Julię Putincewą (WTA 34) po dwóch godzinach i 57 minutach. Amerykanka obroniła 16 z 23 break pointów, a sama wykorzystała osiem z 19 szans na przełamanie. Amanda Anisimova (WTA 39) wygrała 7:5, 6:3 z Qiang Wang (WTA 45) i w II rundzie zmierzy się z Ukrainką Eliną Switoliną, mistrzynią imprezy z 2017 i 2018 roku.

Petra Martić (WTA 25) pokonała 5:7, 6:3, 6:4 Shelby Rogers (WTA 43). W pierwszym secie Chorwatka wypuściła z rąk prowadzenie 3:0. W drugiej i trzeciej partii uzyskała po jednym przełamaniu. W trwającym dwie godziny i 29 minut meczu obroniła osiem z 10 break pointów.

Anastasija Sevastova (WTA 47) zwyciężyła 3:6, 6:1, 6:3 Jil Teichmann (WTA 54). Najwięcej walki paradoksalnie było w drugim secie, obfitującym w długie gemy. Cały mecz trwał godzinę i 58 minut. Łotyszka trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z 16 break pointów.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)