Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Paula Badosa

Paula Badosa chwali Magdę Linette. Hiszpanka miała coś do udowodnienia

Rafał Smoliński

Paula Badosa wygrała w sobotę z Magdą Linette batalię, której stawką była IV runda Wimbledonu 2021. Hiszpanka doceniła walczącą Polkę. Opowiedziała również, dlaczego zależało jej na zwycięstwie.

To było interesujące spotkanie. Magda Linette wygrała pierwszego seta meczu z Paulą Badosą, ale Hiszpanka odpowiedziała w drugiej partii. Potem była trzecia odsłona, w której poznanianka wyszła na 3:0 i miała break pointy na wagę kolejnego przełamania. Rywalka jednak wzięła się za odrabianie strat i to ona zwyciężyła ostatecznie 5:7, 6:2, 6:4.

- Magda grała niesamowity tenis, szczególnie w trzecim secie. Walczyłam do ostatniej chwili, tak jak zawsze to robię. Nigdy nie straciłam wiary. To tak właściwie dało mi zwycięstwo w meczu, bo grałam bardzo dobrze w ostatnich gemach i kluczowych momentach trzeciego seta - powiedziała Badosa na konferencji prasowej (cytat za tennis.com).

Hiszpanka awansowała dzięki temu do IV rundy Wimbledonu 2021. W poniedziałek jej przeciwniczką będzie Czeszka Karolina Muchova. Jeśli notowana na 33. miejscu w rankingu WTA tenisistka zwycięży, to po raz drugi z rzędu wystąpi w wielkoszlemowym ćwierćfinale. Kilka tygodni temu dotarła do tej fazy na kortach Rolanda Garrosa, ale niespodziewanie pokonała ją Słowenka Tamara Zidansek.

Badosa bardzo przeżyła ćwierćfinałowe niepowodzenie w Paryżu. - To było dla mnie trudne. Potrzebowałam kilku dni, aby dojść do siebie. Ale gdy spojrzałam na to z innej perspektywy, to wiedziałam, że miałam za sobą dobry sezon na mączce i bardzo dobrego Rolanda Garrosa - wyznała.

Teraz celem Badosy jest udowodnienie, że nie tylko mączka jest jej ulubioną nawierzchnią. - Chcę pokazać ludziom, że nie jestem zawodniczką tylko na mączkę. To było moim celem, dlatego jestem bardzo szczęśliwa, że jestem w stanie bardzo dobrze grać w tenisa. Mam nadzieję, że będę to kontynuowała - stwierdziła 23-latka.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)