Maja Vtic najlepsza w Zakopanem, Polki znów bez punktów

Maciej Mikołajczyk

Po piątkowym konkursie w Zakopanem nową liderką letniego Pucharu Kontynentalnego Pań została Maja Vtic. Słowenka nie dała większych szans rywalkom na Średniej Krokwi, dodając tym samym sto punktów do klasyfikacji łącznej cyklu.

W cieniu finałowych konkursów Lotos Poland Tour rozegrano w Zakopanem zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego Pań. Tym razem bezkonkurencyjna okazała się Maja Vtic. Słowenka wygraną na Średniej Krokwi zapewniła sobie skokami na odległość 86m oraz 91m. Piąta zawodniczka ostatnich mistrzostw świata w Oslo zaledwie o 2,5 punktu wyprzedziła drugą w klasyfikacji - Lisę Demetz (90,5m/83m). Na najniższym stopniu podium niespodziewane stanęła pod Giewontem Katharina Althaus. Niemce zmierzono odpowiednio 85,5m i 87m.

Rewelacyjny start odnotowały Włoszki. Wszystkie przedstawicielki tej nacji zajęły miejsca w najlepszej "10". Poza wspomnianą Demetz czołową "5" zamknęła Evelyn Insam, a dziewiątą i dziesiątą pozycję obsadziły Elena Runggaldier oraz Roberta D'Agostina. W czubie tabeli z wynikami nie zabrakło również triumfatorki ze Szczyrku - Coline Mattel, czy niezwykle doświadczonej Melanie Faisst.

W zmaganiach wzięły udział dwie Polki. Zgodnie z przewidywaniami nie odegrały one jednak żadnej znaczącej roli. Ostatnia lokata przypadła bowiem Joannie Gawron (57m), a lądująca na 67 metrze Joanna Szwab została zdyskwalifikowana prawdopodobnie za nieprzepisowy kombinezon.

Teraz panie czeka niecały miesiąc przerwy. Następny konkurs letniego PK kobiet zaplanowano dopiero na 13-tego sierpnia w Bischofsgruen (HS 72).