PK w Libercu: Drugi konkurs dla Roensena

Maciej Mikołajczyk

Z powodu zapowiadanych na niedzielę niekorzystnych warunków atmosferycznych w sobotę odbyły się dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Areną zmagań była skocznia Jested w Libercu, na której już w przyszłym roku zorganizowane zostaną mistrzostwa świata.

Zwycięzca porannych zawodów, Daniel Lackner nie powtórzył swojego sukcesu. Na najwyższym stopniu podium stanął reprezentant Norwegii - Atle Pedersen Roensen (122,5m i 130,5m). Drugie miejsce zajął Rok Urbanc ze Słowenii (125m i 123m), a trzeci był przedstawiciel gospodarzy, Łukasz Hlava (120m i 127,5m).

Warto zaznaczyć, że na półmetku rywalizacji prowadził Niemiec, Maximilian Mechler, a Roensen plasował się na odległej, trzynastej pozycji.

Nieznacznie lepiej wypadli Polacy. Najwyżej z nich, bo na 14.miejscu zakończył zmagania Stefan Hula. Trzy punkty za 28. lokatę wywalczył Krzysztof Miętus. Pozostali spisali się słabo - 35. był Jakub Kot, 37. Andrzej Zapotoczny i dopiero 49. Grzegorz Miętus.

W klasyfikacji łącznej nadal prowadzi startujący w Engelbergu, Stephan Hocke, a 21. miejsce z dorobkiem 75 punktów zajmuje Piotr Żyła.
Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)